"Підтримати"
Новини
Всі новини

Зеленський в Радбезі ООН: Де ця безпека, яку має гарантувати Радбез?

Ключова задача ООН - забезпечення та підтримання миру. Зараз статут ООН порушується із першої його статті. Про це президент України Володимир Зеленський зазначив під час виступу у Радбезі ООН 

Сьогодні, 5 квітня, президент Володимир Зеленський відеозв'язком із Києва виступив на засіданні Ради безпеки Організації Об'єднаних Націй. На цьому засіданні серед іншого розглянуть звинувачення України у масових вбивствах російськими окупантами мирних жителів у передмісті Києва Бучі – одному з епізодів геноциду українського народу, який проводить РФ.

"Росія руйнує внутрішню єдність держав, руйнує державні кордони, проводить послідовну політику знищення етнічної та релігійної різноманітності", - додав Зеленський.

Він детально зупинився на звірствах російських військ у Бучі та в інших населених пунктах на Київщині.

"Тож, де ця безпека, яку має гарантувати Рада безпеки? Її немає, хоча і є Рада безпеки, Де той мир, заради якого створювалася ООН? Очевидно, що це ключова інституція, яка повинна забезпечувати примус будь-яких агресорів до миру. Вона просто не може ефективно працювати. Світ побачив, що російські військові зробили в Бучі", - сказав Зеленський.

"Світу ще належить побачити, що вони зробили в інших окупованих містах нашої країни. Географія може бути різною, але жорстокість однакова, злочини однакові і відповідальність має бути неминучою", - додав глава держави. 

«[Росія] перетворює право вето в Раді безпеки ООН на право смерті. Вона підриває всю архітектуру глобальної безпеки, дозволяє злу бути безкарним та поширюватися світом. Якщо це продовжиться, фіналом буде те, що кожна країна зможе розраховувати лише на силу зброї, щоб гарантувати собі безпеку, а не міжнародне право та міжнародні інституції. ООН можна буде просто закрити», - заявив президент України.

Нагадаємо, що раніше Росія відкинула ці звинувачення Києва, назвавши їх «злочинними провокаціями» і пообіцявши надати Раді безпеки «емпіричні докази» того, що її військові непричетні до злочинів.Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини