"Підтримати"
Новини
Всі новини

В окупованому Токмаку лікарів змушують підписувати контракти із мінздравом РФ

Генеральний штаб ЗСУ оприлюднив оперативну інформацію щодо ситуації в окупованій частині Запорізької області. 

Про це йде у повідомленні Генштабу у Фейсбуці. У повідомленні зазначається: "На тимчасово захопленій території Запорізької області, в місті Бердянськ, проводиться затримання місцевих жителів. В місті Токмак медичний персонал місцевих закладів охорони здоров’я примушують підписувати так звані "контракти" з міністерством охорони здоров’я російської федерації". 

У місті Токмак Запорізької області російські військові цього тижня планували проведення так званого «референдуму», повідомив Генеральний штаб Збройних сил України. Голова Запорізької обласної військової адміністрації Олександр Старух 3 квітня звернувся до жителів Токмака, наголосивши, що так званий «референдум», який російські військові хочуть провести в окупованому місті, є незаконним. 

Голова Запорізької обласної ради Олена Жук у коментарі для «Новин Приазов'я» підтвердила, що інформація про організацію так званих «референдумів» час від часу надходить із різних міст, зокрема і з Токмака.

«Дійсно, така інформація періодично з'являється. Як можна реагувати на інформацію про референдум, якщо референдум – це волевиявлення з ініціативи українського народу, до якого окупаційний режим немає ніякого відношення взагалі», – сказала Жук.

Речник Запорізької обласної військової адміністрації Іван Ареф'єв повідомив редакції, що, отримувати інформацію із тимчасово окупованої території, якою тепер є Токмак, зараз важко, але запорізька влада готова до появи від окупантів інформації щодо проведення «референдумів», навіть якщо вони не відбулися.

«На даний час Токмак – це тимчасово окупована територія Запорізької області та України зокрема, тому ми не можемо говорити про швидке та об'єктивне отримання інформації. З відкритих джерел та повідомлень від токмачан ми не бачимо інформації про те, що псевдореферендум відбувся і ми не можемо говорити про це. Ми також розуміємо, що незважаючи на те, була спроба проведення референдуму, чи ні – російські окупанти будуть робити все можливе, щоб сказати, що він «відбувся і що Токмак підтримує Росію». Ми вже готові до того, що така інформація може з'явитися і що ця інформація буде абсолютно фейковою. І ще раз наголошую на тому, що будь-які псевдореферендуми в Україні є незаконними й ми ніколи не підтримаємо їхніх результатів», – зазначив він.

«Полювання» на активістів та журналістів

Журналіст і активіст із Токмака Віталій Голод вважає, що навіть у разі проведення так званого референдуму в місті, він не вплине на ситуацію у всьому регіоні.

«Нерозумно проводити референдум тільки в місті Токмак, а не проводити його при цьому в Бердянську, Приморську та Мелітополі, бо там про це нічого невідомо. Як би «Вольная республика Токмак», – вважає Голод.

Повідомлення про проведення у місті референдуму він назвав «пропагандистською мулькою», яка «просто розхитує народ».
Також журналіст розповів про те, що в Токмаку російські військові продовжують викрадати і схиляти до співпраці місцевих жителів.

«Я виїхав за два дні, як почались пошуки так званих активістів. Я не назву себе великим активістом, але ми організовували мітинги щоденні приблизно днів 20 на Токмаччині, проукраїнські мітинги. Активістів почали викрадати з 21 березня. Викрадають усіх підряд і навіть не зрозуміло, за яким сценарієм. Я тільки можу склеїти ось що – представників органів влади чинної, депутатів для можливої колаборації, блогерів, журналістів – можливо, для співпраці в інформаційному полі, сайт міської ради вже працює на новини проросійські. Але я знаю, що ті, хто працювали там раніше, не стали співпрацювати», – розповів Голод.

За його даними, окупанти захопили також працівників зв’язку і вимагають від них знизити до мінімуму швидкість інтернету.
«Прямо скажемо – це скот, прийшли звірі, а що вони можуть зробити – це, що завгодно», – зазначив журналіст.


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме