"Підтримати"
Новини
Всі новини

Влада Польщі звинуватила десятки російських дипломатів у шпигунстві

Польща висилає із країни 45 російських дипломатів.

Затримано польського громадянина, підозрюваного у шпигунській діяльності на користь Росії.

Польща оголосила про висилку 45 російських дипломатів, звинувативши їх у шпигунстві. Про це заявив у середу, 23 березня, міністр внутрішніх справ країни Маріуш Каміньський, наголосивши, що уряд у Варшаві діє рішуче, щоб ліквідувати "мережу російських спецслужб".

Раніше того ж дня польське Агентство внутрішньої безпеки (ABW) повідомило, що виявило серед росіян, які мають у Польщі дипломатичний статус, 45 співробітників спецслужб РФ і пов'язаних з ними осіб. Як йдеться в повідомленні, опублікованому на сайті польського уряду, діяльність осіб, які увійшли до цього списку, спрямована на підрив стабільності Польщі та її союзників на міжнародній арені і становить загрозу інтересам та безпеці країни.

Москва обіцяє дати "відповідну відповідь"

Посол Росії у Польщі повідомив, що російським дипломатам наказано залишити країну максимум за п'ять днів, повідомляє "Інтерфакс".

Офіційний представник МЗС РФ Марія Захарова пообіцяла, що Москва дасть "відповідну відповідь" на висилку своїх дипломатів із Польщі. Прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков назвав висилку Варшавою дипломатів РФ "продовженням вільного падіння, що називається, у всіх напрямках наших відносин". "Зрозуміло, без відповіді такі дії не залишаться", - заявив він журналістам.

За підозрою у шпигунстві затримано громадянина Польщі

Одним із дипломатів, за даними ABW, є співробітник російських спецслужб, чия діяльність була розкрита в ході розслідування, в результаті якого 17 березня за підозрою в шпигунстві був заарештований громадянин Польщі.

Затриманий працював в архіві варшавського РАГСу, а також мав доступ до документів двох інших архівів у польській столиці. Повідомляється, що, враховуючи характер документів, що зберігаються там, діяльність підозрюваного становила загрозу як внутрішній, так і зовнішній безпеці Польщі. Він взятий під варту терміном на три місяці.

Прокуратура розпочала розслідування за фактом участі підозрюваного у діяльності іноземної розвідки та надання їй інформації, яка може завдати шкоди Польщі.

Наприкінці лютого - початку березня вже наскільки східноєвропейських країн (Словаччина, Болгарія та країни Балтії), а також США вислали російських дипломатів за звинуваченням у шпигунстві.


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме