"Підтримати"
Новини
Всі новини

Дежавю: на Євробачення поїде інший учасник через обман під час відбору

Втрата довіри – такий вердикт Оргкомітету Національного відбору на участь Євробачення-2022. Переможниця та її команда вдалися до підробки під час надання документів. 

Організаційний комітет Національного відбору на участь у Євробаченні-2022 ухвалив рішення про припинення участі у відборі співачки Аліни Паш - співачка не представлятиме Україну на Євробаченні-2022. Про це йдеться у заяві оргкомітету.

"Сьогодні, 16 лютого, на позачерговому засіданні Організаційний комітет Національного відбору на участь у Євробаченні-2022 ухвалив рішення про припинення участі у відборі Alina Pash. Співачка не представлятиме Україну на Євробаченні-2022", - йдеться у повідомленні.

Зокрема, вказано, що Пункт 3.4. Правил Національного відбору на участь у Пісенному конкурсі Євробачення–2022 передбачає, що "у разі встановлення Суспільним факту подання учасником недостовірної інформації або приховання інформації чи інших істотних обставин щодо учасника, Суспільне має право припинити участь у Відборі учасника в будь-який час".

Підставою для ухвалення такого рішення Оргкомітетом, як вказано, стала "офіційна відповідь Державної прикордонної служби від 16.02.2022 року щодо недостовірності інформації, яка була надана Суспільному мовнику".

Переможниця національного відбору на Євробачення-2022 Аліна Паш виступала 2015 року у Криму. Однак співачка заявила, що прибула туди не літаком, а автобусом. Паш додала, що довідки, які це підтверджують, вона надала Суспільному перед фіналом нацвідбору.

Очільник Національної суспільної телерадіокомпанії України Микола Чернотицький повідомив, що Суспільний мовник звернувся до ДПСУ та попросив підтвердити або спростувати факт підроблення довідки щодо незаконного перетину Аліною Паш кордону з окупованим Кримом.

15 лютого Державна прикордонна служба України повідомила, що не видавала Аліні Паш довідку про законний перетин кордону з окупованим Кримом.

Ситуація нагадала те, що сталося напередодні "Євробачення" у 2019 році, коли співачка Анна Корсун (сценічний псевдонім Марув) не погодилася з вимогами національного відбору - не побажала відмовитися від концертів у Росії та інших преференцій, які це давало, оголосивши, що вона поза політикою, незважаючи на агресію Росії проти України.

Тоді український оргкомітет відмовив у поїздці переможниці відбору.

Нинішня ситуація така: Аліна Паш, яка декларує свою проукраїнську позицію, але вважає себе "поза політикою", приймала запрошення на фестиваль у Росії, який проводили люди, близькі до Путіна. Але під тиском громадськості співачка свою участь скасувала.

Під час подання документів на Національний відбір Паш та її команда вдалися до підробки: довідка про перетин кордону Криму у 2015 році наземним способом через Україну виявилася фальшивою.

Оргкомітет вирішив, що країну не може представляти людина, яка обдурила довіру, в умовах нинішньої гострої ситуації між Україною та Росією подібне набуває негативного політичного підтексту, і ухвалила рішення скасувати результати конкурсного відбору. 18 лютого рішення мало бути затверджено офіційно. 16 лютого Аліна Паш зняла свою кандидатуру із конкурсу.

Анна Корсун (Марув) з 2019 року переважно виступає у Росії. 
Джерело:  УНН 


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме