"Підтримати"
Новини
Всі новини

Дегустуємо каву: аромат і смак - основні показники якості напою

Дегустируем кофе: аромат и вкус - основные показатели качества напитка


Смак кави в значній мірі залежить від того, на якій плантації і коли був зібраний урожай, як довго зелені кавові зерна зберігалися до обробки. На пачках з кавою практично ніколи не вказують такого роду інформацію. А адже смак кави в значній мірі залежить від цих чинників.

Кавомани стверджують, що купити хорошу каву, так само важко, як і хороше вино.

При дегустації якість кави оцінюють по аромату і смаку. Ці дві кавові характеристики практично невіддільні одна від одної. При цьому смак є основною категорією при оцінці кави. Аромат дає нам первісну інформацію про якість кави. Найсильніший аромат у нещодавно обсмаженої і свіжомеленої кави.

Найкращий спосіб розібратися в сортах кави – спробувати їх на смак, і порівняти між собою. При цьому бажано, щоб ступінь обжарювання кавових зерен була однаковою. При цьому треба мати на увазі, що всі сильно обсмажені зерна мають дуже схожий смак, оскільки в них відсутня одна з найважливіших його складових – кислотність. А саме від цієї характеристики залежить ціна і якість кави, оскільки вона визначається висотою над рівнем моря, на якій розташована плантація. Тому краще купувати зерна слабкого або середнього обжарювання.

Як правильно дегустувати каву.

Для початку потрібно приготувати все необхідне обладнання: мірну ємність, однакові чашки, ложечки (бажано срібні), склянку з питною водою кімнатної температури, кавник, ємність з окропом.

При дегустації слід варити однакову кількість кави, однакового помелу (бажано середнього). Каву потрібно молоти безпосередньо перед приготуванням, оскільки мелена кава дуже швидко втрачає свої якості, і довго зберігає його не можна. Кавомолку слід ретельно протирати після кожного помелу. Не варто при дегустації додавати до кави цукор, молоко та інші інгредієнти.

У кожну чашку покласти по 2 чайні ложки кави, залити окропом, по 100-120 мл на чашку. При цьому частина кавовій гущі осяде, а інша частина утворює на поверхні своєрідну кірку. Потрібно почекати кілька хвилин, щоб кава настоявся, потім нахилитися до чашці, і чайною ложкою зламати кірку. Відразу ж понюхати, оскільки в цей момент аромат найбільш ясний.

Тепер слід зняти залишилася на поверхні гущу, зачерпнути кави ложкою, піднести до губ, і сильно втягнути кави в рот, так, щоб він розподілився по всьому мови і дозволив оцінити міцність і наявність кислинки.

Слід звернути увагу на те, який смак кави відчувається в першу хвилину, що з ним відбувається потім, він стає сильнішим чи слабшим. Після цього виплюнути кави і постаратися відчути присмак. Між чашками дегустацією різних сортів кави, потрібно випити трохи води.

Основні критерії для характеристики кави

Смак. Щоб описати смак кави, дегустатори згадують терміни багатий, складний, гармонійний.

Аромат. Інтенсивність аромату може бути слабкою, помірною, сильною, яскравою. Крім благородних ароматів розрізняють і негативні: запліснявілий, брудний, зіпсований і т. д.

Кислотність. Цей термін означає приємну гостроту смаку, підкреслює якість напою. Кислотність не має нічого спільного з кислим смаком.

Повнота. Синоніми - насиченість, екстрактивність, консистенція, щільність.

Баланс. Цей термін означає, що одні смакові характеристики і відтінки не переважають над іншими. Визначаючи кави як збалансований, мають на увазі, єдність і врівноваженість його смакових компонентів.

За матеріалами Неймовірно

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини