"Підтримати"
Новини
Всі новини

Вчені: Смак кави залежить від чашки, в яку вона налита

Ученые: Вкус кофе зависит от чашки, в которую он налит

Професор Федерального університету Австралії Джордж Ван Доорн з'ясував, що сприйняття людиною смаку і аромату кави безпосередньо залежить від того, в якого кольору чашку її налили, пише The Raw Story.

В Австралії щорічно в кафе, ресторанах та інших забігайлівках випивається близько мільярда чашок кави. Однак мало хто знає, що якщо кава здається гіркою, можна утриматися від додаткової порції цукру, просто попросивши офіціанта перелити напій в чашку іншого кольору.

Професор Ван Доорн спільно з колегами з Оксфорда провів експеримент: добровольці пили каву з кухлів синього і білого кольорів, а також з прозорих скляних, і розповідали про свої смакові відчуття.

«Ми встановили, що сині і скляні кухлі закономірно користуються більшою популярністю в деяких кафе, адже вони знижують гіркоту кави без додавання цукру»
, - цитує видання слова Ван Доорна. Тоді як білі чашки гірше підходять для кави в зв'язку з тим, що білий колір робить каву візуально більш коричневою, таким чином, підсвідомо підвищуючи її гіркоту.

Необхідно додати, що це не перша наукова робота про взаємозв'язок кольору посуду і смаку їжі. До прикладу, в минулому році були опубліковані результати дослідження вчених Оксфордського університету, яке продемонструвало, що смак і консистенція фруктового йогурту змінювалися в залежності від сервірування. Найкраще в свідомості учасників експерименту сприймалися великі й легкі пластикові ложки білого кольору, які робили йогурт «насиченим і густим». Якщо ж продукт злизувався з кінчика ножа, він здавався людям більш солоним.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини