"Підтримати"
Новини
Всі новини

Що ми повинні знати про тефлонову сковороду

Что должны мы знать о тефлоновой сковороде


Тефлонова поверхня, що дозволяє приготувати їжу без масла і жиру, використовується вже сьомий десяток років. Цей феномен – тефлон, відкрили вчені з лабораторій Дюпона в 30-х роках минулого століття зовсім випадково, в процесі робот по удосконаленню фреонових рефрижераторів.

Що таке тефлон?

Політетрафлуароетилен (ПТФЕ) або тефлон – це речовина, схожа на пластмасу. Тефлон – це найслизький матеріал у світі. З моменту його запровадження наше життя значно полегшилося.

Тефлон присутній в одязі, в покриттях, в окулярах, в упаковках продуктів швидкого приготування, у паперових виробах, в ізоляції електричних проводів, меблів, у фарбах, в лампочках, ... можна перераховувати ще досить довгий список.

Але найчастіше ми відчуваємо присутність тефлону на кухні, адже ним вкриті більшість наших сковорідок і каструль. Завдяки цьому покриттю можна використовувати менше жирів при приготуванні, а після приготування посуд відмивається дуже легко.

Тефлон виявився настільки зручним, що довгий час навіть не з'ясовувалося, наскільки безпечна ця речовина? Безпека тефлону опинилася під питанням після повідомлень про отруйну речовину акриламид,яка проникає в їжу...Речовини, що виділяються з тефлону, потрапляють у навколишнє середовище, накопичуються і в природі, і в організмі людини, і в організмі тварин.

Тефлон має дуже складну хімічну будову. Він складається з багатьох токсичних речовин,що потрапляють з розжареної сковороди прямо в продукти і в повітря. Кожне наше нагрівання тефлонової сковорідки до високої температури змушує покриття швидше і більше тріскатися, внаслідок чого в повітря потрапляють дрібні частинки та летючі речовини. А якщо протягом двох років мити тефлонові сковорідки за допомогою сильних миючих засобів, то процес розтріскування буде тільки посилюватися. Тефлон широко застосовується не тільки в домашньому господарстві.

Тефлон викликає парниковий ефект.

EPA, американське федеральне агентство з захисту навколишнього середовищ, наклало заборону на виробництво тефлонових сковорідок. Всі дослідження в області небезпеки тефлонових сковорідок ще не закінчені.

Вплив тефлону на здоров'я людини

Доведено науковими дослідженнями, що речовини, які виділяються з тефлону, можуть викликати рак щитовидної залози, ризик ожиріння, збільшується число хворих на лейкемію, виникають інсулінові проблеми, у жінок порушується стан репродуктивних функцій, діти можуть народжуватися з каліцтвами, у чоловіків збільшується кількість захворювань на рак простати.

Як убезпечити себе, застосовуючи тефлонові сковорідки?

Не купуйте їжу швидкого приготування, упаковану в папір або посуд з тефлоном. Продукти, призначені для мікрохвильової печі транспортуються і зберігаються в упаковці, що містить тефлон.

У косметиці теж можуть бути складові тефлону. Не купуйте ту, в складі якої є речовини «fluoro», «perfluoro» або PTFE.

Якщо Ви користуєтеся тефлонової сковородою, користуйтеся дерев'яною лопаткою. Рекомендується негайно заміняти всі пошкоджені і подряпані сковороди.

За матеріалами inflora

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме