"Підтримати"
Новини
Всі новини

Морепродукти захищають мозок людини від хвороби Альцгеймера

Морепродукты защищают мозг человека от болезни Альцгеймера

Вчені все частіше стикаються з проблемою виникнення у літніх людей хвороби Альцгеймера і деяких інших захворювань, пов'язаних з порушеннями функціонування мозку, які призводять до нездатності людини обслуговувати самого себе.

Вчені з Медичного Університету Раш в Чикаго провели аналіз зразків тканин мозку померлих в літньому віці людей, інформація про харчуванні яких за життя була у фахівців. Для вірності експерименту дослідники брали елементи мозкових структур у тих, хто помер у період з 2004 по 2013 роки. Приблизний вік всіх людей, клітини яких були використані для вивчення, на момент смерті був дорівнює в середньому 90 років. Більше половини (67%) з померлих виявилися жінками.

Дослідження показало, що в мозку людей, що вживали раз або більше в тиждень морепродукти, було виявлено меншу кількість згустків з жиру і кальцію, а також нейрофібрилярних клубків, наявність яких часто спостерігається у пацієнтів з хворобою Альцгеймера. Морепродукти переважно позитивно позначалися на здоров'я тих, у кого був виявлений варіант гена APOE, що асоціюється медиками з ризиком прогресування хвороби Альцгеймера.

Таким чином, вчені радять хоча б двічі на тиждень вживати страви, що містять рибу або інші морепродукти. При цьому дослідники зазначають, що риб'ячий жир не дає схожого ефекту, тому його застосування в плані профілактики хвороби Альцгеймера марно.

За матеріалами: dni24.com

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини