"Підтримати"
Новини
Всі новини

Найбільший антарктичний айсберг рухається до своєї загибелі

Супутникові знімки показують, що найбільший айсберг у світі, що відколовся від Антарктиди минулого року, почав рухатися до своєї невблаганної загибелі. Весь цей час він дрейфував навколо Антарктиди та повільно танув, повідомляє Live Science.

Гігантська брила льоду відома як А-76А, довжиною близько 135 кілометрів і шириною 26. Це частина більшого айсберга, А-76, який відколовся від антарктичного шельфового льодовика Ронне в травні 2021 року. Пізніше він розколовся на три частини: А-76А, А-76В та А-76С.

31 жовтня супутник NASA Terra зробив знімок, на якому А-76А видно у гирлі протоки Дрейка, що з'єднує Тихий та Атлантичний океани між мисом Горн у Південній Африці та Південними Шетландськими островами на північ від Антарктиди. Розташування айсберга свідчить про те, що найближчими тижнями він продовжить рух далі на північ.

Зазвичай, коли айсберги дрейфують у протоку Дрейка, сильні океанські течії швидко забирають їх на схід, а потім - на північ у тепліші води, де вони незабаром повністю тануть.

На даний момент А-76А подолав уже 2000 км. Але йому вдалося протистояти втраті льоду. Спостереження показують, що його нинішні розміри майже такі самі, як рік тому.

Однак він навряд чи залишатиметься недоторканим набагато довше, тому що протока Дрейка відома тим, що відправляє айсберги в «односторонню подорож». Основною причиною цього є Антарктична циркумполярна течія (АЦТ) - єдина течія, яка повністю обтікає земну кулю. Вона транспортує від 95 до 150 мільйонів кубічних метрів води кожну секунду. В результаті блукаючі айсберги, що потрапляють у протоку Дрейка, стрімко віддаляються від Антарктики і потрапляють у тепліші води.

Але свою роль у розподілі та можливому руйнуванні крижаних мас відіграють і інші, дрібніші течії.

Раніше вчені заявили про те, що антарктичний «льодовик Судного дня», названий так через високий ризик колапсу та підвищення рівня світового океану, ймовірно, відступить найближчим часом. Це додає занепокоєння щодо екстремального підвищення рівня моря, яке супроводжуватиме його загибель.

Джерело: ZN,UA


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме