"Підтримати"
Новини
Всі новини

НБУ зберіг офіційний курс гривні

Національний банк зберіг офіційний курс гривні, який він встановлює на 29 березня, на рівні 29,2549 UAH/USD.

Голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетьманцев виключає девальвацію гривні.

За його словами, міжнародні резерви України на сьогодні вищі, ніж до війни. "У нас сьогодні за рахунок, зокрема, наших партнерів золотовалютні резерви Нацбанку вищі, ніж у мирний час. Тому досить великий запас міцності – 30 млрд доларів. Я переконаний, що ми не використовуватимемо всі ці кошти, щоб кредитувати уряд. Проте , наголошую, у разі чого у нас є необхідний резерв", - додав Гетьманцев.

Крім того, голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики вважає, що з економікою України немає жодної катастрофи, вона працює і працюватиме.

"Ми маємо думати про те, що нам потрібно зберегти економіку в кращому стані. А скоротиться вона на 30 або 35% - сьогодні абсолютно не принципово", - сказав Гетьманцев.

Він наголосив, що війна погано впливає на економіку.

"Погано буде. Тут не потрібно будувати жодних ілюзій. Чим довше затягнеться війна, тим гірша для економіки і України, і Росії. Це очевидні речі. Але конкретні цифри ми з вами зараз не можемо називати. Тому що це непрофесійна позиція, коли в тебе ще немає даних статистики, коли період часу є недостатнім, щоб їх отримати, а ти вже щось прогнозуєш", - уточнив Гетьманцев.

Водночас він відмовився оцінити втрати економіки від війни.

"Є прогноз Нацбанку – 50%, заява міністра фінансів – 30%. Я особисто вважаю, що тут будь-які цифри, по-перше, можуть стати на заваді. По-друге, їх передчасно називати, тому що ми не знаємо, чим усе завершиться і якими будуть остаточні втрати: те, що вони будуть досить великими – це факт, як і те, що ми матимемо падіння ВВП, але також очевидно, що ми утримаємо економіку і зможемо фінансувати витрати, що лежать на державі, тому ніякої катастрофи немає. є падіння економіки, однак ми утримуємо ситуацію: те, що ми перевели економіку на військові рейки, евакуюємо підприємства, перезапускаємо їх на заході України, розширюємо державне замовлення, свідчить про те, що з економікою немає жодної катастрофи, вона працює і працюватиме. справді, її обсяги скоротяться", - зазначив депутат.


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме