"Підтримати"
Новини
Всі новини

Чорнобиль. Рівно 36 років тому та сьогодні

1986 року у 1:23 ночі світ сколихнула страшна трагедія, яку визнали найбільшою техногенною катастрофою століття. 
Вибух 4 енергоблоку, аварія на Чорнобильській АЕС. 

Інформацію про катастрофу довго приховували. Люди продовжували вести звичний спосіб життя і не здогадувалися існування загрози. Наступного дня після інциденту відбувся матч чемпіонату СРСР з футболу між київським "Динамо" та московським "Спартаком". За сто кілометрів від епіцентру вибуху за грою спостерігали 82 тисячі людей.

Брехня керівництва СРСР мала катастрофічні наслідки, які торкнулися усієї Європи, за наявними даними постраждало близько 5 мільйонів людей. 

Правду кажуть, що життя нічому не вчить, бо 36 років потому ми стикаємося з тотальною брехнею та ядерним терором з боку наших сусідів. 

Якщо раніше це сталось через помилку, то зараз ризикуємо стати жертвами катастрофи через свідомі дії армії рашистів, які дозволяють собі мінувати територію станції, рити окопи у радіоактивному лісі, ще й обстрілювати з танків енергоблоки у Запорізькій області.

Від сьогодні генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаель Маріано Гроссі очолить експертну місію, яка прибуде до України.

Експерти МАГАТЕ працюватимуть на Чорнобильській атомній електростанції (АЕС), щоб "активізувати зусилля щодо запобігання небезпеці ядерної аварії" у зв'язку із вторгненням Росії в Україну.

Вони привезуть необхідне обладнання, проведуть радіологічні та інші виміри на ЧАЕС, яка протягом п'яти тижнів (до 31 березня) була під контролем російських загарбників.

"За цим будуть додаткові місії МАГАТЕ на цьому та інших ядерних об'єктах в Україні найближчими тижнями", – сказав Гросі.


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме