"Підтримати"
Новини
Всі новини

Доля Разумкова як маркер небезпечних процесів в Україні

Реальним результатом нинішньої партійної вилазки «слуг» став збір необхідної кількості підписів за старт процедури відставки спікера Дмитра Разумкова, якого на тусовку свідомо не запросили. Єдиний "слуга", який сказав, що не підтримає відставку, - Дмитро Наталуха, який вважає Разумкова кращим головою Ради за всю історію незалежної України, пише InfoKava за матеріалами ЗМІ.

Питання відставки голови Верховної Ради парламентарії планують розглянути вже у четвер, 7 листопада. Однак Разумков на погоджувальній раді, посилаючись на норми регламенту, зазначив, що дане питання може бути винесено тільки на наступному пленарному тижні. Члени погоджувальної ради розсердилися і демонстративно покинули зустріч.
За словами радника керівника Офісу президента Михайла Подоляка, відставка Разумкова - це питання не до Зеленського, це питання до партії «Слуга народу»:

«Офіс президента точно не має відношення до можливої ​​або неможливої відставки Дмитра Олександровича. Президент може обговорювати з фракцією і партією будь-які питання, тому що це його фракція, його партія. Яким буде порядок обговорення, що саме вони будуть обговорювати - він скаже, він сам особисто скаже після того, як він закінчить своє обговорення», - заявив журналістам радник Єрмака.
«Я взагалі вважаю, що будь-яка відставка - це питання функціональності тієї чи іншої людини. А не питання, «подобається мені хтось чи не подобається»... Якщо функціонально Дмитро Олександрович все робить правильно, то яка відставка може бути?», - сказав Подоляк.

Чому звільняють Разумкова

Особлива позиція Разумкова по так званому деолігархізаційному законопроекту авторства президента і те, що він не підтримав окремі санкційні списки РНБО, як кажуть в кулуарах, важливі, але не єдині причини того, що спікера вирішили «піти». Подейкують, що на Банковій ще не відмовилися остаточно від сценарію дострокових виборів глави держави. Згідно із законом під час виборів, якщо діючий президент буде балотуватися, виконуючим обов'язки президента на час виборів стає спікер Верховної Ради. Тому потрібно, щоб спікером була лояльна до президента людина, надійна і керована. Разумков таким явно не є. А ось Стефанчук - саме такий зручний в.о. А те, що Зеленський дуже хоче на другий термін - це вже ні для кого не секрет.

Тільки за законом і за регламентом

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков вважає, що Рада об'єктивно не зможе розглянути питання його відставки на пленарному тижні 5-8 жовтня.

"...Фізично провести аудит лічильної (палати) за кошторисом і підготувати звіт голови до кінця тижня і роздати його не пізніш як за 2 дні до розгляду питання на засіданні ВР неможливо", - сказав він.

При цьому Разумков стверджує, що не затягуватиме процес розгляду його відставки. Адже підписні листи, наприклад, він видав відразу ж після звернення голови фракції "Слуга народу" Давида Арахамія.
Разумков повторив, що затягувати процес не буде, але "робити так, як комусь хочеться, теж не має наміру".
Разумков повідомив, що фракція "Слуга народу" відмовилася прийти на запропоновану ним зустріч у понеділок, 4 жовтня, для обговорення його відставки:

"Дійсно, була запропонована зустріч фракції" Слуга народу "щодо ініціативи, яка прийшла від колег про відкликання голови Верховної Ради. Я отримав офіційний лист про відмову", - сказав Разумков.

"Слуги" вирішили почати процедуру відкликання з посади Разумкова, не чекаючи зустрічі з ним.
Разумков запевнив, що голосування за його відставку пройде стовідсотково відповідно до регламенту Ради. За словами спікера, якщо буде 226 голосів, то буде новий глава парламенту, а якщо не буде, то він продовжить працювати в звичайному режимі.
Разумков вважає, що після його можливої ​​відставки з посади, згідно із законодавством, він не повинен втратити депутатський мандат, але ймовірно все.

"Ну, відповідно до закону підстав немає, а так - у нас різне буває", - сказав він.

Закон про олігархів ще не підписаний

Разумков пояснив, чому ще не підписаний закон про олігархів. Головний комітет направив в апарат Верховної Ради закон про олігархів не в тому вигляді, в якому його проголосували в стінах ВР. Про це заявив голова Верховної Ради України Дмитро Разумков на засіданні погоджувальної ради.

"Закон про олігархів... Доповідаю вам, що ніщо не може сховатися в стінах Верховної Ради. Коли комітет направляє в апарат Верховної Ради, розуміючи, що він робить, закон не той який голосувався в стінах Верховної Ради - це вже фальсифікація, але це вже інше законодавство", - сказав Разумков.
"Те, що вам щось не подобається або ви наробили помилок при непрофесійній підготовці до розгляду закону і пішли з незрозумілої процедурі в залі Верховної Ради - це проблеми комітету. Комітет - не рада, рішення приймає парламент. І то, за що голосує український парламент, я як спікер повинен підписати", - додав спікер ВР.

Він сказав, що за рішенням Конституційного суду, голова ВР повинен підписувати виключно те, що було проголосовано в залі.

"Як тільки до мене дійде коректний закон, який проголосувала Рада - я підпишу його. Але тут все розповідають, як вони дуже швидко хочуть, щоб цей закон був підписаний. А що ж жодна фракція не подала пропозицію про розгляд постанови про скасування рішення ВР? Жодна, в тому числі фракція монобільшості", - заявив голова парламенту.

Страждаючий Зеленський

Зеленський заявив, що Разумков де-факто вже не є членом Зе-команди, а однопартійці мають до нього «мільйон питань». Глава держави, назвавши політичне позиціонування поки що ще чинного спікера особистим вибором, додав, що «Діма даремно виніс внутрішньокомандні дискусії в публічний простір».
Однак політичний психолог Світлана Чунихіна розповіла, що Зеленського обтяжує відставка Разумкова.

"Проблема в тому, як Зеленський болісно реагує на розкол у своїй команді. Ситуація з відставкою спікера його турбує, він сприймає її як особисту невдачу. Зеленський - людина, яка цінує командний дух, лояльність, вірність. У цьому він часто зазнає невдачі, і це його пригнічує. Про другий президентський термін було зрозуміло ще в минулому році, не знаю, чому преса робить з цього якусь сенсацію. Для себе він це рішення вже давно прийняв", - говорить вона.

За словами Чунихіної, на з'їзді Президент вирішував дві частини завдань, одна пов'язана з кадровими змінами в команді, що неприємно для Зеленського, і подальшим планом реформ в країні, що надихало Президента куди більше.

"Його сильно обтяжують конфлікти в команді і необхідність кадрових рішень. Друга частина - робота в команді - приносила йому задоволення, робота над програмою, надії на неї, але Президент стурбований тим, що в команді немає тієї згуртованості і лояльності, як йому б хотілося", - пояснює політичний психолог.

Видалили навіть з чату...

Спікера Верховної Ради України Дмитра Разумкова видалили з фракційного чату "Слуги народу" в месенджері. Про це повідомив депутат від "Слуги народу" Олексій Устенко:

"Дійсно, Разумкова видалили з чату", - повідомив депутат.

Відповідаючи на питання про те, чи дійсно це зробив голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія, він відповів "так, він голова фракції". За словами Устенка, рішення пов'язане з процесом відсторонення голови Верховної Ради, який ініціюють "Слуги народу".

Відставка Разумкова - загроза авторитаризму

Спеціальний кореспондент LIGA.net Юрій Смирнов вважає, що відставка Разумкова таким чином, як її проводять "слуги" несе в собі загрозу авторитаризму.
Ось що він написав.
"Слуги народу" позбавляються від останнього гравця команди Зеленського, якого неможливо назвати маріонеткою - Дмитра Разумкова. Закон про олігархів став останньою краплею.
І якщо все пройде за сценарієм "слуг", то вже в жовтні парламент отримає нового главу. Претендент один - Руслан Стефанчук. Він з перших днів в команді президента і протягнув швидкий розгляд закону про олігархів всупереч позиції Разумкова. І в такій зміні спікера є серйозна небезпека.
Президент Володимир Зеленський активно продовжує оточувати себе слухняними людьми без політичних амбіцій. На чолі уряду сумирний і тихий Денис Шмигаль, про існування якого, впевнений, не знає більшість українців. В Офісі президента температура у ванній збільшується з кожним днем: прямий доступ до тіла президента має два-три людини, які розповідають йому в основному тільки хороші новини. А з відставкою Разумкова кількість людей, які можуть сказати президенту "ні", знизиться до, приблизно, нуля.
Я ні в якому разі не захищаю Разумкова. Я вказую на небезпечну тенденцію. Таким уже займався один президент в 2000-х. І звуть його Володимир Путін. У його структурі влади прем'єри - це політичні "ніхто" з нульовим рейтингом впізнаваності і перспектив. А про голів Держдуми, яка створює видимість боротьби гілок влади, і говорити нема чого. Поміняй прізвище, і нічого в архітектурі влади не зміниться.
У Зеленського заперечують авторитарні думки і в неофіційних коментарях кажуть, що слухняні Кабмін і Рада потрібні для швидких реформ. Однак, світова політика бачила багато прикладів, коли під виглядом реформ керівництво країни концентрувало всю повноту влади в своїх руках, і закінчувалося це не демократією.
Разумков може бути сто разів неправий, він може отримувати підтримку від великих бізнесменів і навмисне вставляти палки в колеса президенту.
Але Володимир Зеленський повинен формувати команду за принципом компетентності та професіоналізму кадрів, а не за принципом покори і слухняності.
Адже якщо він в результаті остаточно поверне не туди, то просто нікому буде йому про це сказати.


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини