"Підтримати"
Новини
Всі новини

Відсторонення Разумкова виглядає як повна узурпація влади

Парламентська фракція "Слуга народу" вважає нинішній порядок денний Верховної Ради нелегітимним та запропонувала варіант, який не вимагає попереднього затвердження. Про це написала у Telegram-каналі спікер фракції "Слуга народу" Юлія Палійчук, повідомляє УНН.

"Фракція "Слуга Народу" вважає, що нинішній порядок денний Верховної Ради, розміщений на офіційному сайті парламенту, є нелегітимним, оскільки спікер ВР так і не зібрав Погоджувальну раду для його ухвалення. Наша фракція вважає, що заява голови ВР про необхідність трьох днів для технічної підготовки засідання Погоджувальної ради є просто затягуванням часу. За нелегітимним порядком денним ми не будемо проводити засідання, тому наша фракція запропонувала інший варіант, який не вимагає попереднього затвердження", - написала Палійчук.
З її слів, запропонований порядок денний складається із питань, які не потребують внесення в порядок денний: це постанови, пов’язані з перейменуванням населених пунктів, проведенням виборів, зміни меж населених пунктів, різноманітні ратифікації тощо.
Народний депутат Данило Гетманцев пояснив, у чому ж полягає порушення Регламенту ВР, за яке від виконання обов’язків спікера був відсторонений Дмитро Разумков.
“Спікера відсторонили, тому що він дозволив собі не поставити на голосування пропозицію найбільшої фракції парламенту на Погоджувальній раді і зірвав своїми діями затвердження порядку денного”, — заявив Гетманцев. Він заявив, що порядок денний, запропонований Разумковим, сформований “незрозуміло, на якій підставі”. “Саме тому він був відсторонений від здійснення ним повноважень, бо порушення Регламенту з його боку нам здається кричущим”, — заявив народний депутат.
Порушення регламенту відставки голови Верховної Ради Дмитра Разумкова виглядає як повна узурпація влади. Про це заявив депутат від “Голосу” Ярослав Железняк журналістам в кулуарах ВР, передає кореспондент УНН.
На запитання, чи буде спокійно завтра при знятті спікера, Железняк сказав: "Ні, чому буде спокійно, якщо вчора на обговоренні представники влади чітко дали зрозуміти всім представникам опозиції, що зняття пана спікера буде відбуватися з грубим порушенням Регламенту“.

Нагадаємо, вчорашнє засідання ВР довелося закрити без розгляду питань, з огляду на те, що Погоджувальна рада в понеділок не затвердила порядок денний на цей пленарний тиждень. За словами першого заступника голови Верховної Ради Руслана Стефанчука, який залишився головувати на засіданнях після відсторонення голови ВР Дмитра Разумкова, три фракції і групи внесли пропозицію про звернення до голови Верховної Ради невідкладно зібрати погоджувальну раду і визначитися з порядком денним. Стефанчук висловив надію, що найближчим часом буде проведено Погоджувальну раду і закрив пленарне засідання.
У Верховній Раді сьогодні, 6 жовтня, мало зібратись друге за тиждень засідання Погоджувальної ради, ініційованого фракцією “Слуги народу” і групою “Довіра” для перезатвердження порядку денного.
Водночас пізніше стало відомо, що провести таке засідання не вдалось. Як заявив народний депутат від “Голосу” Ярослав Железняк журналістам в кулуарах ВР, Погоджувальна рада парламенту не може зібратися, адже вона збирається протягом трьох днів.
Наразі через відсторонення спікера та через те, що порядок денний не був остаточно затверджений на попередній Погоджувальній раді, нардепи не мають порядку денного на поточний пленарний тиждень та не можуть розглядати законопроекти.

Нагадаємо також, що 2 жовтня представники фракції “Слуга народу” заявили, що зібрали необхідну кількість підписів (150) для ініціювання відкликання з посади спікера ВР. 4 жовтня Разумков заявив про початок процедури відкликання.-
Водночас розгляд питання у сесійній залі ВР поточного пленарного тижня, за словами Разумкова, неможливий.
Претендентом на посаду голови ВР є чинний перший віце-спікер Руслан Стефанчук, водночас на місце першого віце-спікера, ймовірно, можуть призначити Олександра Корнієнка.


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини