"Підтримати"
Новини
Всі новини

"Україна не належить Росії!" - Зеленський дає європейськім ЗМІ інтерв'ю про війну та мир

В інтерв’ю французькій газеті Le Figaro український гарант зазначив, що українська держава не може нескінченно "залишатися в передпокої" Євросоюзу та НАТО. Текст опублікували на сайті Офісу президента. Публікуємо головне. 

Україна – не власність Росії

В інтерв’ю французькій газеті Le Figaro Президент підкреслив, що українці не віддадуть РФ Донбас і Крим, і загалом ні клаптика своєї землі. Він наголосив, що країні-агресору не потрібна сильна, незалежна Україна, тому там "грають м'язами"

Про "захист російськомовних" на Донбасі
Також Володимир Зеленський назвав дуже небезпечною риторику Путіна і його оточення про "захист російськомовних громадян" в ОРДЛО. До того ж не тільки для України, а й для всієї Європи. Він нагадав, що спочатку Росія ввела паспортизацію на окупованому Донбасі, і зараз там 250-300 тисяч людей із російськими документами

Про необхідність для України вступу до ЄС і НАТО
Президент заявив, що Україна не може постійно бути на порозі вступу в Європейський Союз і членства в Північноатлантичному альянсі. Він зазначив, що європейські партнери повинні нарешті перейти від розмов до рішень у цих питаннях.

Запуск "ПП-2" – це "енергетична війна"
Володимир Зеленський висловив переконання: Росія користується тим, що в ЄС немає єдиної позиції щодо "Північного потоку-2". Хоча будівництво і запуск газопроводу – це питання "енергетичної війни". Реалізація ж цього проєкту, вважає президент, призведе до програшу не тільки України, а й підтвердить "що так чинити можна"

Готові до будь-якого розвитку подій

Крім інтерв'ю французькому виданню Le Figaro на сайті ОП з'явилося також інтерв'ю італійській газеті La Repubblica.

Зеленський сказав, що Україна готова до будь-якого розвитку подій на Донбасі і страху перед можливим нападом у нього немає:

«... Ми готові до будь-яких варіантів розвитку подій - враховуйте, що війна проти нас триває з 2014 року. І це - жорстока війна із застосуванням безпілотників, артилерії, бронетехніки, мін. Тільки за останні три місяці ми втратили близько 30 військових, гинуть і мирні жителі Донбасу. На східному кордоні і в Криму Росія розмістила близько 100 000 військових, до яких слід додати ще тридцять тисяч проросійських бойовиків і офіційних військових РФ на Донбасі».

Зеленський підкреслив, що Росія дестабілізує ситуацію не тільки в Україні, але і в Європі: 
«Будь-яка спроба розширити агресію проти України означатиме удар по безпеці всієї Європи».

Ще президент розповів про підтримку України з боку країн ЄС, Великобританії, США і Канади. Правда, коли йому задали пряме запитання про те, що 2014 року ні НАТО, ні провідні світові держави не втрутилися в ситуацію - ухилився від прямої відповіді через загальні формулювання:

«В історії людства було багато моментів, коли треба було діяти рішуче, щоб не допустити трагедії. Захоплення Криму змінив дуже багато в житті Європи - навіть якщо не всі європейці усвідомлюють, які зміни відбулися. Захоплений Крим став джерелом небезпеки для всього регіону Чорного моря... Більш того, поведінка Москви може надихнути і інші країни забрати у сусідів частина територій».

Зеленський вкотре натякнути західним партнерам, що пора б дати Україні ПД і визнав, що з миролюбного президента перетворився «мілітаристського». Пояснив це тим, що таким його зробили спроби припинити війну. При цьому в інтерв'ю знову ж таки є вже звичні нотки призову до діалогу: 
«Ми завжди готові повернутися до змістовної дипломатичної бесіди, закликаємо Росію до цього ж...»

Він розповів про ключові, за його оцінкою, умовах для припинення війни на Донбасі: реалістична позиція; справедливість на переговорах; готовність виконувати ті зобов'язання, які беруться сторонами. І «головне, щоб Росія робила те ж саме».Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини