"Підтримати"
Новини
Всі новини

Чашка кави за півгодини до тренування підсилює жироспалювання

Спалює чи кави жир, якщо випити його за півгодини до тренування? Таке питання поставили вчені факультету фізіології Університету Гранади, повідомляє ВВС.
Щоб відповісти на це питання, вчені провели експеримент над 15 чоловіками, середній вік яких склав 32 роки. Протягом декількох тижнів двічі на день, о 8 ранку і 5 годині вечора, деяким давали випити чашку кави, а іншим - плацебо. Через півгодини після випитої кави або плацебо чоловіки робили тренування з однаковим навантаженням.
В результаті з'ясувалося, що 3 мг кофеїну (еквівалент чашки еспресо), спожитого за півгодини до аеробних вправ, значно збільшує швидкість спалювання жиру.
"Результати нашого дослідження показали, що прийом кофеїну за 30 хвилин до виконання аеробного навантаження збільшує можливу окислення жирів під час вправ", - пояснив автор дослідження Франсиско Хосе Амаро-Гахете.
Вчені також виявили, що якщо вправи виконуються в другій половині дня, ефект від вживання кофеїну перед тренуванням помітніше, ніж вранці.
За словами вчених, добові варіації окислення жирів існують, і вдень жир спалюється ефективніше, ніж вранці - за умови, що людина не їла до тренування однакове число годин. Свіжі висновки вчених опубліковані в журналі Міжнародного товариства спортивного харчування.
"Рекомендація виконувати ранкові вправи натщесерце, щоб збільшити окислення жирів, широко відома. Проте поки науково не доведено, що ефективність пов'язана саме з ранковими годинами, а не з тим, що вночі чоловік просто не їв, і перед тренуванням у нього було кілька годин без їжі", - додає вчений.
Результати проведеного вченими дослідження, без сумніву, порадують любителів кави і тих, хто терпіти не може ранкову зарядку. Поєднання однієї чашки кави і помірно інтенсивних аеробних вправ, що виконуються в другій половині дня, забезпечує оптимальний ефект для спалювання жиру для людей, які прагнуть збільшити витрату жирових запасів під час тренувань.
Кофеїн - одна з найбільш часто вживаних ергогенних добавок для поліпшення спортивних результатів. Ергогенними називають речовини, які допомагають поліпшити показники при виконанні вправ і підвищити адаптацію до тренувальних навантажень.
Незважаючи на те, що його вживання у вигляді добавок широко поширене, наукових доказів корисних властивостей кофеїну для посилення ефекту від тренувань поки мало. Вчені з Гранади своїм дослідженням доповнили вже наявні свідчення про те, що кава допомагає людям не тільки прокинутися, але і схуднути.
У 2018 році в Британському журналі спортивної медицини була опублікована стаття про те, що помірне (до 4-х чашок в день) і регулярне вживання кофеїну покращує фізичну працездатність.
Ергогенний вплив кофеїну на м'язову витривалість, м'язову силу, анаеробну потужність і аеробне витривалість було підтверджено мета-аналізом уже опублікованих досліджень про вплив кави на фізичну форму.
Але, як і у випадку з вченими з Гранади, всі ці дослідження проводилися на чоловіках молодого віку. Чи буде кава так само корисна для жінок і людей середнього та похилого віку, вченим ще належить з'ясувати.


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини