"Підтримати"
Новини
Всі новини

Дива не буде: ОРДЛО не повернуть, а коронавірус оголює все

Керівник Офісу президента Андрій Єрмак заявив, що Україна не може виконувати Мінські домовленості в їх нинішньому вигляді, але вихід з угод спричинить за собою катастрофічні наслідки. У той же час і Зеленський, і Єрмак "не помітили", що Росія, в умовах блокування кордонів через пандемію короновіруса, залишила відкритим кордон з ОРДЛО, який є одним з головних каменів спотикання в ході переговорів у Мінську.

Відкритий кордон і пояснення цього факту тим, що це Україна закрила «лінію зіткнення» з ОРДЛО, чим "відокремила" себе від цих територій, означає практично відкрите і нахабне поглинання окупованій частині Донбасу на очах у всіх учасників Мінського процесу.

23 березня українські ЗМІ, коментуючи цей факт, вперше відкрито заговорили про те, що Росія насправді не збирається ані домовлятися, ані шукати компроміси, ані йти з ОРДЛО. Навпаки: йде повільний, але послідовний процес анексії окупованих українських територій.

Вперше в українському інформаційному просторі як про факт кажуть, що і колаборанти ОРДЛО не мають ніяких планів інтеграції з Україною, а всі переговори і консультації ведуться виключно про людське око задля затягування процесу. Час затягується для того, щоб шляхом нехитрих маніпуляцій (видача російських паспортів, скасування державного статусу української мови, акредитація вузів ОРДЛО, не кажучи вже про російські підручники у школах і, головне, повну включеність в російську фінансову систему) зробити повернення окупованих територій в Україну не просто складним, але абсолютно неможливим.
А в Офісі президента продовжують говорити про те, що мінські угоди слід переглянути, продовжують розмірковувати про необхідну гнучкість, про вибори за українськими законами, про повернення Україні контролю над своїм кордоном і так далі.
Глава ОП зазначив, що влада працює над тим, щоб організувати проведення місцевих виборів в ОРДЛО цієї осені. Правда, він зауважив, що "це залежить не тільки від нас, але ми працюємо 24 години на добу, щоб зробити диво. А якщо воно не відбудеться, то ми не будемо витрачати роки для того, щоб домогтися миру".

Те, що дива не буде - вже розуміють усі. Як і те, що припинити війну Зеленський не в змозі. Тобто, руйнується найважливіший міф, на якому шостий президент тріумфально прийшов до влади.

Ну, що ж, передвиборні міфи команди Зе - катастрофічно швидко закінчуються і безслідно зникають. І горезвісний коронавірус значно прискорив цей процес. Кінець епохи бідності, справедливі пенсії, фантастичне зростання ВВП і навіть горді заяви, що нинішні керівники держави не крадуть - усе валиться. З таким трудом збудований скелет нової держави, на якому потрібно було нарощувати м'язи - почав розсипатися. Забуксували реформа децентралізації, медицини, освіти, армії...

І кожен наступний хід Єрмака-Зеленського ситуацію не тільки не поліпшує, але робить значно гіршою. Тому що немає системи, немає стратегії, немає концепції змін на краще. Навпаки - наростає розгубленість, втома і безпорадність...

І коронавірус в таких умовах Зеленському, схоже, тільки на руку. Тому що на нього можна буде сміливо звалити все і вся. Тому що карантин і НС, на який замахнулися "слуги", цілком можна буде використовувати для прикриття тотальної неспроможності. Якщо вийде. Вірніше - якщо не вийде з точністю навпаки, коли вірус зовсім оголить всі проблеми.

Зеленський явно не знає, що внаслідок цього форс-мажору буде з нами. Він нібито не хоче нам зла. Він би із задоволенням нас врятував. Але - він просто не знає як. І не вміє. Ні - не хоче. Не хоче слухати тих, хто дає слушні поради...

Ірина Шевченко, Ізюм
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини