"Підтримати"
Новини
Всі новини

Олеся Калинич: дистанційне навчання під час карантину - враження вчителя

Заслужений вчитель України Олеся Калинич - наш автор. Вона викладає в Хустській гімназії на Закарпатті. Сьогодні - перший день дистанційного навчання у зв'язку з коронавірусом. Олеся Калинич записала свої враження - викладача української мови, яким вона є, від навчання від час карантину.

Перший день навчання під час карантину.
Нема зв'язку. Уранці виявилося, що в селі, де мешкаю, щось сталося, й нема інтернету.
В учительки нема інтернету... в такі моменти розумієш учнів.
До речі, є й мобільний інтернет, але якщо ти живеш під горою, то не те що 4G, а й 3G не дуже ловить.
Інтернет з'явився під обід.
Вайбер. Телеграм. Інстаграм.... тощо. Можливість спілкування у вайбері (назва не важлива) фантастична. Фантастична - навіть не те слово. Важко дібрати епітети для позначення спілкування у вайбері, якщо викладаєш у 4 класах мову й літературу (у мене 5, 8, 10, 11). Отже, логічно, що треба  писати в кожну групу окремо.
Обід. Білий день. Але факт інший: частина (відсотків 80) дітей спить до обіду (батьки на роботі), частина живе між горами, і зв‘язок поганий...
Працюємо. Деякі учні у вайбері записали своє ім‘я ієрогліфами (хіба вчитель не може запам'ятати всі ніки?).
П'ятикласники хочуть писати приватно, а не в групу, бо й на перерві люблять підходити поговорити окремо.
Ти не здаєшся й усе одно надсилаєш завдання. Ура! По обіді всі прокинулися - і, звісно, кожен хоче дещо уточнити. Ти отримуєш 100 запитань (це всього одне запитання від учня)... телефон божеволіє від фото й смс рівня «як у вас справи» до запитань по суті, як, наприклад, визначати художні засоби.
Відеоурок. Учора з 11-б ми домовилися про урок через вайбер аж о 18.00. Чому так пізно? Виявилося, що одні раніше не можуть, а інші - на роботі. Теоретично відеоконференції можливі. На практиці ж ти заходиш, бачиш 10 людей, 15, 17, 10... хтось "завис". А ти ж пояснюєш для всіх... Ми спробували різні платформи. Учні тішилися й робили фото. Було класно, бо встигли поспілкуватися з тими, які вже навіть за межами України... Зрозуміло, що з "уроку" учнів довелося відпустити.
Плюс. Величезний плюс. Учора ввечері мама в одній з батьківських груп написала, що в усіх є дистанційне навчання (весь фейсбук про це говорить), крім 10 класу. Я теж мама й член цієї групи, тож запропонувала надсилати копії завдань для десятикласників і батькам: за новим законом про повну загальну середню освіту батьки - учасники освітнього процесу. Так от, найактивніше працюють дистанційно учні 10-а, за що я дякую батькам.
...Що робити, коли тобі 18 учнів пишуть, що вони не будуть працювати, бо поїхали на відпочинок?
До речі, з понеділка будемо працювати за більш дієвою схемою і менш демократичною.
Доки завершила цей допис, отримала 36 повідомлень. 37. Байдуже, що зараз майже 20 година...

Олеся Калинич, Хуст, Закарпаття


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини