"Підтримати"
Новини
Всі новини

Іспанські вчені: Червоне вино здатне захистити зуби від карієсу

Испанские ученые: Красное вино способно защитить зубы от кариеса


Іспанські вчені знайшли ще одну корисну властивість червоного вина. Виявляється, цей напій корисний для зубів настільки, що може запобігти появі карієсу. Тепер любителі червоного вина можуть насолоджуватися благородним напоєм, знищуючи шкідливі бактерії порожнини рота.

Дослідники з Spanish National Research Council визначили, що гарне червоне вино, як і екстракт кісточок винограду може вбивати шкідливі бактерії, які розмножуються на поверхні зубів. Отже, червоне вино і екстракт виноградних кісточок захищає зуби від карієсу.

Вчені кажуть, що завдяки новим даним, можна виготовляти нові препарати на натуральній основі, які захистять від стоматологічних захворювань і будуть мати менше побічних ефектів, ніж синтетичні препарати, які застосовуються сьогодні.

Испанские ученые: Красное вино способно защитить зубы от кариеса


Для лабораторних досліджень були підготовлені бактерії, що відповідають за стоматологічні хвороби. Культури цих бактерій поміщали в різну рідку середу, в тому числі і в червоне вино, вино з екстрактом насіння винограду, а також у безалкогольне вино. Виявилося, що саме вищеперелічені напої найкраще боролися з бактеріями.

Карієс — поширена проблема, з якою стикаються люди у всьому світі. За статистикою, від 60 до 90 відсотків населення планети страждають від карієсу, хвороб пародонту і втрати зубів. Проблеми починаються, коли певні бактерії в порожнині рота об'єднуються і формують біоплівку, що призводить до утворення нальоту і кислоти, що пошкоджує зуби.

Шкідливі мікроорганізми можуть формувати специфічні бляшки, а також виробляють кислоту. Кислота може бути дуже руйнівною для зубів.

Регулярне чищення зубів, полоскання рота, зубна паста з фтором захищають зуби від шкідливих бляшок, сформованих мікроорганізмами. Однак гігієнічні процедури не завжди здатні вирішити проблему здоров'я зубів.

Раніше дослідники довели, що бактерії в порожнині рота можуть стати причиною розвитку захворювань серця і судин.

Бактерії потрапляють у кров з ротової порожнини, провокуючи серцевий напад.

Таким чином, гігієна ротової порожнини і знищення бактерій необхідно не тільки для здоров'я зубів, але і для нормальної роботи серця.

Вчені також зазначили, різні препарати, наприклад, фтор, мають короткочасний ефект, а протимікробні полоскання не дуже гарні для ясен і призводять до зміни смаку.

За матеріалами Століття

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини