"Підтримати"
Новини
Всі новини

Сталінська політика по-путінськи. Дмитро Орешкін

Сталінська політика по-путінськи. Дмитро ОрешкінКремль – дуже різнорідна маса. Але всі, хто входить в ближнє коло Путіна – люди з пацанською логікою. Коли я читаю тексти пана Іванова, мені стає зрозуміло, що це така ж людина, як Путін, тільки трохи з іншою стилістикою. Це ж стосується Патрушева. Всі вони сприймають світ як арену силової взаємодії і протидії спецслужб.

Вони впевнені, що можуть когось обіграти. Це пацанська логіка «дати відповідь», і саме таке завдання вони перед собою ставлять. У них немає стратегії, вони не дуже розуміють, що це таке. А якщо стратегія і є, то вона подібна до сталінської – розширювати зону впливу.

Хлопці, а навіщо вам ця зона впливу?
Ось це питання вони собі вже не ставлять. Логіка така: приєднав до себе товариш Сталін частину Фінляндії, відрізавши 20 тисяч кілометрів території. Сорок тисяч фінських фермерів бігли звідти; багато хто, йдучи, спалив свої будинки. Через двадцять років ця територія стала звичайною совковою провінцією з розбитими дорогами, жахливими колгоспами і так далі. А на сусідніх територіях, куди пішли ці люди - голі, жебраки, ті, які кинули все нажите - вже через двадцять років почався економічний ріст, який ми досі і спостерігаємо. У Фінляндії з'явилася Nokia; країна стала курортною зоною. Чого тільки там не сталося. Ми знаємо, що Карелії подібним не похвалитися.

У Польщі, яку Сталін фактично приєднав, сфальсифікувавши вибори і забезпечивши прихід Гомулки до влади, його влада привела до різкого відставання від західних сусідів. Австрія, яка залишилася вільною, нехай і не злетіла до небес, але розвивалася; а от сусідні Угорщина і Чехословаччина зупинилися у своєму розвитку і за 20 років суттєво відстали.

Прибалтика зараз – нам кажуть, що там зруйновано виробництво, але кажуть це або ті, хто там не був, або ті, хто свідомо бреше. Чудові країни – що Литва, Латвія, Естонія. З нормальною зростаючою економікою. З рівнем доходу населення, особливо, якщо враховувати курсову різницю, вище, ніж у Росії. Все це при тому, що у них немає ні золота, ні срібла, ні алмазів... нічого, крім людей.

Що сталося з Придністров'ям? Воно здохло: було 850 тисяч мешканців, залишилося 300

Так ось , приєднати-то кремлівські лідери здатні. Але вони не знають, що далі робити з цими територіями. Що сталося з Придністров'ям? Воно здохло: було 850 тисяч, залишилося 300 з чимось. Борг за газ дійшов до шести мільярдів доларів. Економіка, яку пан Проханов оспівував, як «індустріальне серце регіону», перетворилася на відстійник. Просто вульгарна приватна власність на шматок землі, а в якості власника виступав Смирнов за підтримки силовика Антіфєєва.

Путінські хлопці хочуть поширити свій вплив. Ну, припустимо, поширили. Ну що ви зробите в цій Сирії? Підтримаєте ви Асада. І у що Асад перетворить Сирію? Він розглядає її, як свою приватну власність, і буде вичавлювати з неї гроші і нафту – як Путін вичавлює гроші та нафту з Росії.
Сталінська політика по-путінськи. Дмитро Орешкін

Для таких людей найголовніше – силовий контроль. Т
е, що під цим контролем території загинаються – їм це незрозуміло. Вони впевнені, що Росія під путінським контролем зростала завдяки їх керівництву, тоді як насправді це завдяки тому, що тоді ще були ринкові реформи і конкуренція. Зараз це все закінчується, і з 2011 року ми знаходимося в систематичній депресії.

Їм здається, що треба пересидіти два-три роки, а потім ціни на нафту знову почнуть рости, і вони продовжать багатіти. По-перше, не почнуть. А по-друге – справа не тільки і не стільки в ціні на нафту. Потрібно вдосконалювати внутрішні економічні механізми, а це їм заважає.

Я не бачу перспектив – тільки їх бажання утримати силовий контроль над ситуацією і територією. Але що потім робити з територією – у них в голові цього немає.
Що Захарченко може зробити з Донбасом? Як людина, яка за рівнем мислення в стані тільки розстрілювати або вибивати зуби прикладом, може поліпшити ситуацію в регіоні? Для цього потрібні закони, гарантії недоторканності приватної власності, щоб люди туди пішли з інвестиціями, і так далі. Але хто ж піде туди або в Крим? Лише психопат. Хіба що на «росвесні» напишуть, що нібито німецькі бізнесмени готові нести інвестиції в Крим. Але хто в це вірить, окрім жертв пропаганди?

Ось в цьому катастрофа. У системі цінностей. Вони радянські люди, які намагаються відновити радянську систему цінностей, не розуміючи, що вона вже один раз привела країну в глухий кут і зробить це знову. Та ми вже йдемо в глухий кут, з якого не виберешся – просто по дорозі вони ще й намагаються потягти за собою всіх, кого побачать, і бурхливо радіють цьому. Їм здається, що вони гуляють тут, як по буфету, тоді як насправді вони вже, фактично, на бойні. І що найнеприємніше – разом з ними туди йде весь російський народ.

Я тільки сподіваюся, що український народ зуміє втриматися в стороні від цієї воронки.

Дмитро Орєшкін на ФБ

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини