"Підтримати"
Новини
Всі новини

За час повномасштабної війни кількість виробників протезів Україні виросла вдвічі

 

Кількість виробників протезів від початку повномасштабного вторгнення збільшилася вдвічі - із 40 до 80. Підприємства постійно збільшують свої потужності.

Українські підприємства за місяць виготовляють близько двох тисяч протезів нижніх і 200 протезів верхніх кінцівок за місяць. Про це повідомила міністерка соціальної політики Оксана Жолнович в ефірі національного телемарафону.

За її словами, кількість виробників протезів від початку повномасштабного вторгнення збільшилася вдвічі - із 40 до 80. Підприємства постійно збільшують свої потужності.

"Вони зараз працюють на максимум. Я думаю, будуть іще розгортатися. Але я не сказала б, що є великі черги (на протезування - ред.). Щоб показати об’єктивну картину ми на сайті Міністерства соціальної політики започаткували роботу дашборду, де на карті видно, які є протезні підприємства і рівень їхньої завантаженості. Черга формується тільки тоді, коли люди обирають конкретного протезиста", - зазначила Жолнович.

Вона додала, що протягом повномасштабної війни протези отримали понад 20 тисяч військових і цивільних.

Нагадаємо, з січня по липень за допоміжними засобами реабілітації до Мінсоцполітики звернулися 58 852 людини, з них протезувалося 20 737 людей і отримали вже протези 11 126 людей на загальну суму 2 млрд 790 млн грн на цей рік.

За даними Мінсоцполітики, максимальна компенсація вартості протеза становить два млн грн. Для кожного типу протеза держава визначає граничну вартість, тип протезування визначає ВЛК або протезне підприємство.

Зауважимо, що частина постраждалих у війні, тих, які потребують протезування військових та цивільних протезуються різними організаціями та фондами – вітчизняними та зарубіжними, за допомогою небайдужих громадян та закордонних благодійників. Тобто кількість протезованих значно більша, ніж названі цифри.

Джерело: Кореспондент


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини