"Підтримати"
Новини
Всі новини

До списку найвпливовіших жінок світу ввійшли три українки

 

Видання ВВС опублікувало список зі 100 жінок з усіх куточків світу, які надихали та впливали на світ у 2023 році. У списку три українки – письменниця Оксана Забужко, радниця з питань кліматичної політики Ірина Ставчук та захисниця прав дітей Олена Розвадовська.

Як зазначають автори проєкту, цьогоріч до списку потрапили жінки, які допомагають боротися зі зміною клімату та працюють над заходами, які могли б допомогти їхнім землякам адаптуватися до її наслідків.

Коли йдеться про Україну, то у список потрапили жінки, які надихали своєю працею у світлі протистояння українського народу російській агресії.

Оксана Забужко– авторка понад 20 літературних творів, серед яких – художня проза, поезія та публіцистика. Її вважають однією з найбільш видатних письменниць та інтелектуалок України. Книги письменниці та есеїстки перекладені 20 мовами й відзначені багатьма національними та міжнародними нагородами. Після початку повномасштабного вторгнення Росії Забужко стала справжнім культурним амбасадором на Заході, вона багато робить для популяризації української культури та української позиції в світі, зазначає видання.

Ірина Ставчук – експертка з кліматичної політики. Нещодавно почала співпрацювати з незалежним філантропічним рухом «Європейський кліматичний фонд», у якому вона займається українськими програмами, спрямованими на розробку екологічно чистих і стійких до зміни клімату рішень для повоєнного відновлення країни. З 2019 по 2022 рік вона обіймала посаду заступниці міністра захисту довкілля та природних ресурсів. Ставчук – співзасновниця двох екологічних громадських організацій: Центр екологічних ініціатив «Екодія» та «Асоціація велосипедистів Києва» (U-Cycle). Крім того, вона координує діяльність регіональних громадських груп, які працюють над проблемами зміни клімату.

Олена Розвадовська – засновниця благодійного фонду «Голоси дітей». Місія фонду – надавати психологічну підтримку дітям, що постраждали внаслідок бойових дій, захищати права дітей, допомагати з евакуацією, забезпеченням доступу до освіти тощо. Після російського вторгнення Розвадовська та її фонд стали одними з найбільш авторитетних адвокатів прав маленьких українців в Україні та за кордоном. Нині у фонді працюють понад 100 психологів у 14 центрах, є також безплатна гаряча лінія. Фонд допоміг десяткам тисяч дітей та батьків.

Проєкт «100 жінок» засновано у 2013 році як щорічну серію, присвячену 100 надихаючим і впливовим жінкам світу.

У 2022 році до списку «100 жінок» увійшло вісім українок. Перша леді Олена Зеленська, парамедик Юлія Паєвська (Тайра), захисниця прав людей з інвалідністю Юлія Сачук, правозахисниця Олександра Матвійчук, математик Марина Вязовська, журналістка Крістіна Бердинських, лікарка-педіатр Ірина Кондратова, політик і волонтерка Яна Зінкевич.

Джерело: Forbes Ukraine


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме