"Підтримати"
Новини
Всі новини

У яких випадках можуть оштрафувати внутрішніх переселенців

 

Через війну, яку розпочала Росія, багато українців були змушені виїхати в більш безпечні регіони. Серед осіб, які стали внутрішніми переселенцями, є і військовозобов’язані.

Адвокатка Катерина Аніщенко в ntktефірі пояснила, як їм уникнути штрафів, пише «На пенсії».

Вона зазначила, що ВПО, які покинули свої домівки через бойові дії в Україні, зобов’язані отримати реєстрацію на тимчасовому місці проживання. Вона пояснила, що в разі відсутності реєстрації держава не тільки не дає гарантій соціальної підтримки, а й може покарати порушників фінансово.

Військовозобов’язані ВПО прибувши на нове місце, зобов’язані зареєструватися в місцевому ТЦКСП. Це обумовлюють мобілізаційні правила.

«Щоб не порушувати процедуру, після переїзду спочатку військовозобов’язаним особам потрібно піти до ТЦКСП, а потім звертатися до центру соціального захисту по матеріальну допомогу», – наголосила юристка

В іншому випадку, у представників ТЦКСП можуть виникнути питання до військовозобов’язаних ВПО. За несвоєчасну постановку на військовий облік передбачено адміністративний штраф у розмірі від 600 до 5100 гривень залежно від рішення воєнкома. Тому без взяття на облік у ТЦК отримати довідку ВПО в ЦНАП не вийде.

 Переселенцям надається щомісячна грошова допомога від держави. Нагадаємо, у яких випадках можуть проводитися перевірки місця проживання ВПО та що робити, щоб не втратити виплати.

Джерело: ZN,UA


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини