"Підтримати"
Новини
Всі новини

Електронний рецепт можна буде отримати без відвідування лікаря

 

З квітня 2023 року всі ліки, що раніше підлягали відпуску за рецептом, можна отримати за е-рецептом. Тепер процес його отримання став більш простим, повідомили у Міністерстві охорони здоров'я.

Раніше пацієнт міг отримати перший е-рецепт без візиту до лікаря лише за наявності гострих чи хронічних захворювань. У всіх інших випадках він обов’язково мав бути фізично присутнім на прийомі у лікаря під час виписки першого електронного рецепта. Відтепер же ця вимога не є обов’язковою.

Навіть якщо пацієнт звертається до лікаря дистанційно вперше, лікар має право прийняти рішення про виписування електронного рецепта на ліки без проведення особистого прийому пацієнта. Виняток — пацієнти, які проходять замісну підтримувальну терапію

При цьому в своєму рішенні лікар має спиратися на отримані від пацієнта дані про його поточний стан, скарги, а також відомості з його первинної облікової медичної документації. Також він обов’язково повинен внести медичні записи про таку взаємодію до електронної системи охорони здоров’я (ЕСОЗ).

Рішення лікаря про дистанційне призначення ліків має обовʼязково відповідати галузевим стандартам у сфері охорони здоров’я, затвердженим МОЗ.

Нагадаємо, в Міністерстві охорони здоров'я відповіли на найпоширеніші питання про е-рецепти від пацієнтів. Українці часто стикаються с певними труднощами під час їх використання.

  Джерело: ZN,UA


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини