"Підтримати"
Новини
Всі новини

Віта Яковлєва. Харківські щоденники Таксист, який знає Одесу

 

Ми звикли до війни, хоч як жахливо це звучить. І водночас це майже нормально, тому що життя триває, нехай навіть оточене громом гармат і розривами снарядів. І іноді воно навіть радує і наповнює душу теплом, особливо коли зустрічаються неординарні люди.

Віта Яковлєва з Харкова - про зустрічі. І - хто знає? - раптом герой розповіді прочитає або хтось із його знайомих впізнає його і передасть?...

Уранці мені треба було до лікаря. Дуже. А таксі запізнювалося. Сильно. І ось під'їжджає машина, відчиняються двері, і звідти веселий такий мужик кілограм на 150 радісно каже:

- Вас поки знайдеш!

- Інші водії знаходять, - намагаюся не почати лаятися я.

- Ось ви знаєте Одесу? Ні? Так і я не дуже добре знаю Харків, - пояснює мужик.

Зависаю від такої логіки, а він втішає:

- Нічого, зараз швидко доїдемо. Не хвилюйтеся, я військовим возив боєприпаси, там треба встигнути так, щоб у тебе не влучило.

Судячи з того, що перші хвилин п'ять поїздки я сиділа, міцно вчепившись у ручку дверцят, а машини й будинки за вікном миготіли, як у калейдоскопі, він і справді непогано возив снаряди. Встигав точно.

Потім я пристосувалася - все одно ж із салону не вистрибнеш, а до лікаря вже запізнююся. Таксист, щоб розрядити обстановку, почав вибачатися.


- Не сердьтеся, я просто по життю такий простий. Усі кажуть, що мовчати треба, а як мовчати? У мене ноги хворі, тому вже не воюю. А коли воював, усе одно не мовчав. До нас приїхала перевірка, молодий солдат запитав у полковника, чи можна йому через рік служби у відпустку? Полковник каже: "Я 30 років в армії, а у відпустці не був". Я не втримався, запитую: "А де ви воювали з 24 лютого, на якому напрямку?". Тож не ображайтеся, встигнемо до вашого лікаря.


Ми й справді встигли. І до кінця поїздки я вже втягнулася в його манеру їзди. І розлучилися ми задоволені одне одним.


Дякую тобі, мужик, за те, що не мовчиш. Бо перемогу роблять не оте полковники, а ви, які на передовій і не мовчать. А що Харків не дуже добре знаєш, то зате з Одесою таких проблем немає.


Удачі тобі, здоров'я і пасажирів хороших!

Віта Яковлєва. Харків


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини