"Підтримати"
Новини
Всі новини

Чоловіків, які незаконно покинули країну, будуть повертати з Польщі в Україну

 

У Польщі заявили про екстрадицію до України чоловіків, які незаконно покинули країну. Зокрема, Україна має спершу видати міжнародний ордер на арешт людини, яку буде прийнято Інтерполом. Потім буде суд.

Про це пише Rzeczpospolita.

 Напередодні лідер фракції "Слуга народу" Давід Арахамія припустив, що українські правоохоронні органи вимагатимуть екстрадиції чоловіків призовного віку, які незаконно покинули Україну, уникаючи мобілізації. 

Згідно з даними Штабу прикордонної служби, підготовленими для Rzeczpospolita, від 24 лютого минулого року до 31 серпня цього року до Польщі в’їхало майже 2,87 мільйона громадян України віком 18-60 років, а виїхало майже 2,8 мільйона українців.

Речниця штабу прикордонної служби Анна Міхальська зазначає, що одна людина могла перетинати кордон кілька сотень разів.

"Це важлива цифра для України, тому що ці люди могли б бути мобілізовані та збільшити лави наших Збройних Сил, тим самим зміцнити нашу обороноздатність і безпеку"– сказав Федір Веніславський з Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Верховної Ради України.

За його словами, за кримінальними справами українська прокуратура може переслідувати своїх громадян за кордоном. Деякі з них нелегально втекли через так званий зелений кордон.

Згідно з інформацією, яку "Rzeczpospolita" отримала від Прикордонної служби, Польща, згідно з угодою з Україною, вже видворила громадян цієї країни, які переправляють нелегалів до Європи.

Зазначимо, що йдеться не про українців призовного віку, а про тих, хто займався незаконним переправленням "ухилянтів" через кордон.

"Якщо ми такого іноземця затримаємо, наприклад, для простої дорожньої перевірки, наша система покаже, що він є особою, яку переслідує прокуратура України, тому що дані Інтерполу є. Ми затримуємо таку людину і повідомляємо в прокуратуру. Чи буде її екстрадиція, вирішить польський суд", - заявив речник Головного управління поліції Польщі Маріуш Чярка

Раніше ми повідомляли, що військовозобов’язаних чоловіків, які виїхали з України, купивши довідки у корумпованих посадовців військово-лікарської комісії (ВЛК), можуть повернути до України.

Джерело: ТСН


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме