"Підтримати"
Новини
Всі новини

Український "Нептун" вперше застосували для ураження російської системи ППО

 

23 серпня ЗСУ вперше застосували модифіковану протикорабельну крилату ракету «Нептун» для ураження російської системи протиповітряної оборони С-400. Про це повідомив представник українського оборонного відомства у коментарі для The War Zone. 

Атака на систему С-400 біля села Оленівка на мисі Тарханкут «була на 100% здійснена модифікованим «Нептуном», — заявив чиновник з України, ім'я якого журналісти не називають.

Ракети «Нептун» здобули популярність після того, як дві з них були використані для ураження крейсера «Москва» у Чорному морі у квітні 2022 року. Коли російсько-українська війна лише розпочалася, ракета у вкрай обмеженому обсязі тільки надійшла на озброєння ЗСУ. 

 У квітні цього року стало відомо, що Україна працює над перетворенням «Нептуна» на наземну ударну зброю, але для цього їй потрібна нова система наведення, якої на той час ще не було. Однак вітчизняні розробники створили систему наведення GPS, яка виводить ракету у заздалегідь визначене місце. Далі інфрачервона головка самонаведення ракети шукає і фіксує ціль на основі попередньо завантаженого зображення, а потім — здійснює кінцеву атаку на цю ціль. Якщо боєголовка не може знайти ціль, ракета припиняє свою атаку.

Модифікована ракета «Нептун» запускається з тієї ж пускової установки, що і протикорабельний варіант. Вона має дальність дії близько 400 км і несе близько 350 кг корисного навантаження. 

Зазначимо, що класичний «Нептун» розробили у 2018 році, швидкість польоту ракети становить 900 км/год, а дальність — близько 300 км. Перші зразки «Нептуна» передали Військово-морським силам України 15 березня 2021 року.

Джерело: No worries


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме