"Підтримати"
Новини
Всі новини

Чи треба пити каву і чай кожного дня?

 

Вчені з'ясували, що щоденне вживання чаю або кави можна вважати корисною звичкою, оскільки ці напої знижують ризик розвитку інсульту і деменції.

Результати дослідження були написані в журналі PLOS Medicine.

Вчені Тяньцзинського медичного університету під час свого дослідження вивчили і обробили дані понад 365,5 тисяч осіб. Фахівці відбирали охочих взяти участь в експерименті з 2006 по 2010 рік, дані добровольців реєстрували до 2020 року. На початку дослідження китайці розповіли, як часто п'ють каву або чай.

За 14 років спостережень у 5079 учасників розвинулася деменція, а у 10053 стався інсульт. Проаналізувавши зібрані дані, вчені дійшли висновку: люди, які випивають дві-три чашки кави або три-п'ять чашок чаю на день (або обидва напої до шести чашок щодня), рідше страждають на інсульти та недоумство. Значно гіршими були результати у тих, хто не пив ці напої.

У зв'язку з цим учені констатували, що помірне вживання кави і чаю пов'язане з низьким ризиком інсульту і деменції. Вчені вважають, що ці напої цілком можна використовувати для профілактики захворювань. При цьому вони рекомендують не вживати більше п'яти чашок напоїв на день, оскільки це може негативно позначитися на самопочутті через високий вміст активних речовин у каві та чаї. Крім того, для більшої користі бажано пити ці напої без додавання цукру і молока.

Джерело: Cursor


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини