"Підтримати"
Новини
Всі новини

В Україні визначили кращих роботодавців в умовах повномасштабної війни

Forbes та сайт пошуку роботи Work.ua втретє визначили найкращих роботодавців країни. Це перше дослідження під час повномасштабної війни. І воно виявилось наймасштабнішим за історію рейтингу роботодавців від Forbes Ukraine.

Попри скорочення ринку праці, було отримано понад 28 000 анкет, при цьому співробітники 77 компаній заповнили понад 100 анкет. Загальний підсумок: українці стали більше цінувати своїх роботодавців. Це й не дивно: на початку року НБУ оцінював рівень безробіття у 30%.

«Це означає, що 4,7 млн українців шукають і не можуть знайти роботу, в тому числі 2,7 млн – за кордоном і 2 млн – всередині країни», – пояснила перша віцепрем’єрка – міністерка економіки Юлія Свириденко на Всесвітньому економічному форумі в Давосі.

НБУ прогнозує, що безробіття поступово зменшуватиметься і досягне 17,6% наприкінці 2025 року, але навіть цей показник буде вище, ніж будь-коли за чверть сторіччя перед повномасштабним наступом.

У новому рейтингу найкращих роботодавців України 31 компанія зберегла місце у топ-50, зокрема шість – у топ-10. Чільну десятку доповнили три новачки рейтингу – Genesis,Corteva Agriscienceта «Українська оборонна промисловість», а також компанія Philip Morris, що здійснила найбільший прогрес у рейтингу порівняно з минулорічним результатом (+11 балів).

63% опитаних максимально готові рекомендувати свого роботодавця знайомим та родичам (10 балів за 10-бальною шкалою). Наприкінці 2021 року таких було 53%. Середня самооцінка готовності співробітників рекомендувати свою компанію як роботодавця – 9,01.

Найбільше відкритих вакансій серед кращих компаній роботодавців України станом на березень 2023 року – в «Української оборонної промисловості» – близько 3500. Серед інших компаній з топ-50 найбільшу кількість кар’єрних можливостей пропонують «Концерн Галнафтогаз» (ОККО) – 454, McDonald’s – 400, SoftServe – 390, МХП – 340, WOG – 300 та «Епіцентр-К» – 216.

Чи справедливо платять за виконану роботу? 46% опитаних вважають, що отримують у своїй компанії ринкову зарплату. 20% заявили, що отримують більше, ніж за аналогічну роботу в інших компаніях, 24% – що менше, решті було важко відповісти на це запитання.

Більшість компаній, які повідомили про розмір середньої зарплати, зробили це конфіденційно. В лідерах – аутсорсингові IT-компанії з середніми зарплатами часом понад 120 000 грн на місяць.

Для підготовки рейтингу Forbes та Work.ua опитали найбільших роботодавців країни, а також надали змогу пройти опитування співробітникам кожної зацікавленої компанії.

Опитування стало наймасштабнішим в історії Forbes. У ньому взяли участь понад чверть відсотка усіх зайнятих в Україні. Отримано 28 663 анкет від співробітників, з них 98% відповідають встановленим критеріям. Не враховано анкети, надіслані невчасно або повторно, а також анкети компаній, щодо яких надійшло до 50 відповідей.

Джерело:  Forbes Ukraine


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме