"Підтримати"
Новини
Всі новини

Україна переводить годинник на зимовий час

Щороку наприкінці жовтня Україна переходить на зимовий час - стрілки годинника переводять на одну годину тому. В Україні вже давно говорять про відміну практики переведення годинників. Але поки така практика ще не скасована, ми продовжимо переставляти стрілки годинників восени та навесні.

Більшість сучасних електронних пристроїв, комп'ютерів та телефонів переходять на зимовий час автоматично. Але на механічних годинниках і будильниках час потрібно переставити вручну.

Перехід на зимовий та літній час пояснюють необхідністю подовження світлового дня. Робиться це, як то кажуть, з метою економії електроенергії.

Але, задля справедливості, варто зазначити, що тема переведення годинників багато років є причиною численних суперечок. Лікарі стверджують, що переведення годинника вкрай негативно позначається на здоров'ї людей. Щодо економії, то з цього приводу багато економістів теж мають сумніви. Як би там не було, але багато країн уже відмовилися від сезонної зміни часу.

Стрілки годинника в Україні на зимовий час переводять в останню неділю жовтня рівно о 04:00. Час переводять на годину назад. Відповідно, у 2022 році час буде переведено в ніч із 29 на 30 жовтня.

В окупованому Криму, а також на окупованій частині території Донецької та Луганської областей використовується місцевий час без сезонного переведення годинника.

За правилами Євросоюзу, перехід на зимовий час здійснюється в останню неділю жовтня. 30 жовтня о 04:00 стрілки годинника пересунуть на годину тому.

Лікарі стверджують, що сезонний переведення годинника вкрай шкідливий для здоров'я. Справа в тому, що у багатьох порушується режим сну. Швидко перебудуватися, щоб почати засипати і прокидатися в інший час, вдається далеко не всім. В результаті багато хто відчуває стрес, скаржиться на підвищену стомлюваність.

Найцікавіше, що діти абсолютно безболісно переносять перехід на зимовий чи літній час, а от для людей після 50-го порушення звичного режиму стає проблемою.

Щоб зняти стрес при переході на зимовий час, потрібно більше часу проводити на свіжому повітрі, займатися спортом, спати трохи раніше. Також краще дотримуватися правильного харчування, бажано виключити алкоголь, шкідливу їжу та вживати вітаміни. Літнім людям варто проконсультуватися у лікаря, щоб дізнатися, які вітамінні комплекси їм потрібні саме зараз.

Найголовніше – необхідно висипатись. Дорослій людині для повноцінного відпочинку потрібно не менше 7-9 годин сну, для дітей – 9-10 годин.

Але у воєнний час цим правилам слідувати складно, тому обирайте хоча б те, що є на даний момент.

Джерело: УНІАН


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме