"Підтримати"
Новини
Всі новини

Енергосистему України знищують колишні колеги українських енергетиків

В далекому 2004 році на одній з конференцій енергетиків України і Росії у Світлодарську на Донеччині (нині тимчасово окупований Росією) на базі Світлодарської ТЕС всерйоз обговорювалося об'єднання енергосистем України і Росії. Було представлено декілька проєктів, наведені приклади вигоди від такого "злиття", прораховано спільне майбутнє, де більшу вигоду отримувала, звичайно ж, Росія. І це енергійно опрацьовувалося всеі подальші роки. Україна була дуже залежною від Росії у енергетичному сенсі. І тільки після вторгнення до Донбасу, українці зрозуміли, що якщо і треба інтегруватись, то тільки до Європи. І це було зроблено, починаючи з 2017 року. 

Але у Росії залишилися фахівці. які дуже добре знають все, що стосується наших енергетичних структур. Колеги наших фахівців, так би мовити. І саме вони наводять смертоносні російські ракети на українські енергопідприємства. Це ті самі люди, які просували спільні проєкти, яких радо приймали в Україні, з якими ліч-о-пліч працювали і розкривали свої секрети.

Крім того, створено спеціальний підрозділ кіберфахівців, які визначають точні координати та розташування українських об'єктів інфраструктури, прораховують її значущість та вразливість. Нещодавно міжнародні розслідувачі встановили їхнє знаходження та підпорядкованість генштабу РФ.

Знищувати енергосистему України допомагають російські енергетики. Вони консультують військових, по яким об'єктам бити у першу чергу

Країна-терорист РФ інтенсивно знищує українську енергосистему масованими ракетними ударами. В першу чергу удари наносяться по балансуючій тепловій генерації та мережевому обладнанню.

За 10 днів РФ завдала ударів по всім тепловим електростанціям ДТЕК Ріната Ахметова (і вивела з ладу чверть енергоблоків ТЕС компанії). Були обстріляні Трипільська та Зміївська ТЕС державної Центренерго, пошкоджені Київські ТЕЦ та низка великих теплоелектроцентралей інших міст.

Ракетні удари на ТЕС та ТЕЦ спрямовуються на розподільчі трансформаторні підстанції, які зєднують електростанцію з енергомережею. Вони розташовані на відкритій місцевості і тому по них найлегше поцілити. Самі трансформатори наповнені великою кількістю мастила, які майже неможливо загасити після влучання. 

Росіяни також пошкодили та знищили низку великих розподільних трансформаторних підстанцій.

Пріоритетними цілями для росіян є великі підстанції 750 кВ, які об'єднують енергосистему України великим кільцем.

Мережева інфраструктура України складається з підстанцій "Укренерго" напругою 750 кВ та підстанцій 330 кВ, а також підстанцій операторів систем розподілу (обленерго).

На підстанції 750 кВ подається електроенергія з атомних електростанцій та з великих ТЕС. З них йде розподіл на підстанції 330 кВ, далі на підстанції 110 кВ тощо.

Ті хто планує масштабні ракетні удари по енергетичним об'єктам України, які тривають другий тиждень, мають специфічні знання. Адже потрібно розуміти, як працює енергосистема, щоб знати, куди бути, з якою частотою наносити удари і яким чином проводити атаки.

Топ-менеджери українських енергетичних компаній розповідають, що військовим РФ у цьому допомагають російські енергетики. Ймовірно, що консультують фахівці з оператора енергомереж "Россєті", або ж з енергетичної російської компанії "Інтер РАО".

Знищуючи мережеву інфраструктуру Росія намагається розділити енергосистему України на кілька ізольованих частин, щоб позбавити можливості передавати електроенергію з енергопрофіцитних регіонів - в енергодефіцитні.

Завадити реалізації цьому плану допоможе пришвидшення темпів поставок західних систем протиповітряної оборони, зокрема американсько-норвезьких комплексів NASAMS та німецьких IRIS-T.

За останніми даними радника міністра енергетики Олександра Харченка, ракетними ударами пошкоджено близько 40% енергетичної інфраструктури України.

Джерело: Телеграм-канал Монополіст


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме