"Підтримати"
Новини
Всі новини

Литва розширила обмеження на перевезення вантажів до Калінінградської області

Литва поширила обмеження на перевезення санкційних товарів до Калінінграда та на вантажний автомобільний транзит.

"Часткове обмеження вантажного транзиту стосується і автомобільного транспорту, що прямує через Литву. Тому, як і залізничні, ці вантажі на сьогодні можна перевозити лише морем", - повідомляють російські ЗМІ.

Цю інформацію підтвердили одразу в кількох компаніях, що займаються автоперевезеннями, зазначивши, що литовська митниця вже розгортає автомашини на білорусько-литовському кордоні у пункті пропуску М'ядинінкай. В результаті там утворилася велика черга із вантажних автопоїздів.

За офіційними даними литовської митниці, станом на 21 червня перепустки в Литву очікують близько 330 автопоїздів, а час очікування проїзду становить понад 32 години.

Обмеження Литвою залізничного транзиту в Калінінградську область

Як повідомлялося, з 18 червня залізничний транзит вантажів до Калінінградської області з інших регіонів Росії значно урізаний владою Литви в рамках санкційної політики. Заборону запроваджено на транзит для великої кількості санкційної продукції.

Секретар Ради безпеки РФ Микола Патрушев заявив, що Москва найближчим часом відповість на рішення Вільнюса оголосити транспортну "блокаду" Калінінградської області, і жителі Литви серйозно відчують на собі наслідки цих заходів.

У понеділок тимчасова повірена у справах Литви в Росії Віргінія Умбрасене була викликана МЗС РФ. "Голові дипмісії заявлено рішучий протест у зв'язку з введеною Вільнюсом без попереднього повідомлення російської сторони забороною на залізничний транзит великої номенклатури вантажів через територію Литви до Калінінградської області", - йшлося у повідомленні, опублікованому на сайті російського зовнішньополітичного відомства.

"Вимагали негайного скасування цих рестрикцій", - наголосили на Смоленській площі.

У МЗС РФ "заявили у зв'язку з цим, що якщо найближчим часом вантажний транзит між Калінінградською областю та іншою територією Російської Федерації через Литву не буде відновлено в повному обсязі, то Росія залишає за собою право на дії щодо захисту своїх національних інтересів".

У понеділок губернатор Аліханов заявив, що Росія може обмежити транзит литовських товарів у відповідь на рішення Вільнюса щодо продукції, що йде в Калінінградську область з інших районів РФ.


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме