"Підтримати"
Новини
Всі новини

Таємниця фрегата "Адмірал Макаров". Потонув чи тільки горить?

У госпіталь Чорноморського флоту Російської Федерації, ймовірно, привезли поранених військовослужбовців з фрегата «Адмірал Макаров», про поразку якого ракетою «Нептун» повідомлялося раніше.

Так, у спільноті "Чорний список Севастополь" у соцмережі «Вконтакте» вчора ввечері було опубліковано повідомлення, що в Нахімівському районі Севастополя на вулицях Генерала Мельника та Робочої протягом години було помічено близько 30 машин «швидкої допомоги».

Телеграм-канал "Кримський вітер" з посиланням на власні джерела повідомляє, що до шпиталю Чорноморського флоту на площі Ластової привезли поранених моряків із фрегата «Адмірал Макаров».

За попередньою інформацією видання Думська фрегат "Адмірал Макаров" був уражений українською ракетою "Нептун". На борту корабля стався вибух із подальшим горінням. ЗМІ повідомляє, що над цим районом акваторії Чорного моря зараз кружляє російська авіація, на допомогу кораблю з анексованого Криму вийшли рятувальні судна.

Видання звертає увагу на те, що інформація про вибух на кораблі з'явилася в соцмережах ще ввечері 5 травня. «Думська» пише, що «отримало підтвердження, що такий інцидент справді стався».

Народний депутат України Олексій Гончаренко заявив про інцидент з фрегатом у своєму телеграм-каналі. За попередньою інформацією Гончаренка, фрегат дуже пошкоджений, але лишається на плаву.

"Адмірал Макаров" (бортовий номер 499) - фрегат проекту 11356Р "Буревісник". На Чорноморському флоті три такі фрегати: «Адмірал Григорович (494), Адмірал Ессен (490) та «Адмірал Макаров» (499) – найновіший корабель із фрегатів, введений в дію 27 грудня 2017 року.

Фрегати проекту 11356Р "Буревісник" (за кодифікацією НАТО Krivak V) - серія російських багатоцільових фрегатів 2-го рангу з керованим ракетним озброєнням ближньої, далекої морської та океанської зони.

Кораблі проекту призначені для ведення бойових дій проти надводних кораблів та підводних човнів, відображення атак засобів повітряного нападу як самостійно, так і у складі з'єднання. Крім того, в їх завдання входять: оборонні та ударні місії в Чорному морі, а також прилеглих до нього акваторій та участь в антитерористичних та антипіратських операціях.

При створенні корабля, з метою підвищення його захищеності та живучості, були використані методи архітектурного захисту з урахуванням технології «стелс», а також реалізовані заходи щодо зниження акустичної помітності та захисту від зброї масового ураження.

Як головна енергетична установка типу COGAG використовується одна українська двовальна газо-газотурбінная установка ГДТУ-М7Н1 «Зоря – Машпроект».

Озброєння включає вісім осередків в одній УВП 3С14 (установка вертикального пуску прим. ред.), універсальну автоматичну 100 мм артилерійську установку А-190, 3К90М в тому УВП 3С90М (що містить 24 9М317М3 стріл 6 . Протичовневий та протиторпедний захист забезпечують два двотрубні 533 мм торпедні апарати та РБУ 6000.

УВП 3С14 виконує пуски крилатих ракет «Калібр», які можуть вражати надводні цілі на дальності до 500 км, та наземні цілі на дальності 1500-2000 км (у неядерному варіанті).

З 2016 року командиром фрегата є капітан 1-го рангу Бреєв Григорій Олександрович.

Обстрілами Миколаївщини та інших міст України з моря, безпосередньо ракетами «Калібр», командує Григорій Бреєв, повідомили у Головному управлінні розвідки Міноборони України. Бреєв родом із Вінницької області. Раніше командував українськими корветами «Луцьк» та «Тернопіль». За даними ГУР, 2014-го змінив присязі і перейшов служити до російського військового флоту.

Як повідомляли Крим.Реалії, 4 травня біля пристані Куріної в Севастопольській бухті стояв один із фрегатів проекту проекту 11356Р «Буревісник» із зафарбованим бортовим номером. Після початку військового вторгнення Росії в Україну бортові номери всіх військових кораблів були зафарбовані для ускладнення ідентифікації однотипних одиниць.

4 квітня у Севастопольській бухті помітили російський фрегат, схожий на підбитий українськими військовими «Адмірал Ессен».

Народний депутат України Олексій Гончаренко у коментарі повідомив, що, за даними джерел у Збройних силах України, 3 квітня українськими військовими був підбитий російський фрегат «Адмірал Ессен». Генштаб ЗСУ офіційно не повідомив про це.

Радник керівника офісу президента України Олексій Арестович на брифінгу 5 квітня також заявив, що ЗСУ пошкодили російський фрегат "Адмірал Ессен".

Джерело: krymr.com


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини