"Підтримати"
Новини
Всі новини

Китай готовий допомогти Росії, але боїться санкцій

З початку війни в Україні Росія просила допомоги у Китаю, який хотів би допомогти, але уникнувши західних санкцій.

Про це повідомляє The Washington Post з посиланням на інформовані джерела.

Видання зазначає, що Москва останнім часом принаймні двічі тиснула на Пекін із проханням запропонувати нові форми економічної підтримки.

Джерела не вказали особливостей запитів Росії, але один чиновник сказав, що йшлося про "торговельні зобов'язання", а також про фінансову та технологічну підтримку, здійснення яких загрожує Китаю санкціями США та інших країн.

"Китай чітко висловив свою позицію щодо ситуації в Україні та щодо незаконних санкцій проти Росії, – сказало джерело. – Ми розуміємо скрутне становище (Москви – ред.), але не можемо ігнорувати і власну ситуацію в цьому діалозі. Китай завжди буде діяти у інтереси китайського народу".

За словами джерел, президент Китаю Сі Цзіньпін доручив своїм найближчим радникам знайти способи фінансової допомоги Росії, але без порушення санкцій.

"Те, що Китай намагається зробити – це бути з Росією, публічно сигналізувати про нейтралітет і не бути скомпрометованим у фінансовому плані, – сказав американський чиновник. – Багато хто з цих цілей суперечливий. Важко виконувати їх одночасно".

Росія на тлі військового провалу в Україні намагалася випросити у Китаю військову та економічну допомогу. Однак і Росія, і Пекін заперечували наявність таких "рятувальних" для Путіна запитів.

Президент США Джо Байден 18 березня розмовляв телефоном із главою Китаю Сі Цзіньпіном. Тоді китайський лідер запевнив Байдена, що КНР не зацікавлена ​​у війні в Україні, яку розв'язав президент Володимир Путін.

У вівторок, 22 березня, радник США з національної безпеки Джейк Салліван заявив, що з моменту цієї розмови адміністрація Байдена не зафіксувала жодного факту надання Китаєм військової допомоги Росії.

На початку квітня Китай запевнив Європейський Союз, що докладе зусиль заради миру в Україні, але заявив, що це робитиме на його власних умовах, без більш жорсткого тиску на Росію.

Сполучені Штати попередили Китай про серйозні наслідки, якщо той надасть Росії зброю або допомагатиме обійти санкції.


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини