"Підтримати"
Новини
Всі новини

ЄС затвердив шостий пакет санкцій проти РФ

Рада ЄС затвердила шостий пакет економічних та персональних санкцій, спрямованих проти РФ та Білорусі.

"Завдяки сьогоднішньому пакету ми посилюємо обмеження на здатність Кремля фінансувати війну шляхом введення подальших економічних санкцій. Ми забороняємо імпорт російської нафти в ЄС, і цим скорочуємо величезне джерело доходу для Росії. Ми відключаємо більше ключових російських банків від міжнародної платіжної системи SWIFT. Ми також накладаємо санкції на винних у звірствах, що сталися у Бучі та Маріуполі, і забороняємо більше розповсюджувачів дезінформації, які активно сприяють пропаганді війни президента Путіна", – заявив голова європейської дипломатії Жозеп Боррель.

Зазначається, новий пакет включає у собі ряд заходів, вкладених у ефективне перешкоджання можливості Росії продовжити агресію.

Зокрема, ЄС вирішив заборонити закупівлю, імпорт або перевезення сирої нафти та деяких нафтопродуктів із Росії до ЄС. Поступова відмова від російської нафти триватиме від шести місяців для сирої нафти до восьми місяців для інших нафтопродуктів.

"Тимчасовий виняток передбачається для імпорту сирої нафти нафтопроводом у ті країни-члени ЄС, які через своє географічне положення страждають від специфічної залежності від російських поставок і не мають життєздатних альтернатив. Крім того, Болгарія та Хорватія також виграють від тимчасових виключень на імпорт російської морської сирої нафти та вакуумного газойлю відповідно", – йдеться у повідомленні Ради ЄС.

Крім того, ЄС поширює чинну заборону на надання спеціалізованих послуг фінансових повідомлень (SWIFT) на три додаткові російські кредитні установи – найбільший російський банк Сбербанк, Кредитний банк Москви та Російський сільськогосподарський банк – а також Білоруський банк розвитку та реконструкції.

Також ЄС зупиняє мовлення на своїй території ще трьох російських державних телеканалів: "Росія РТР/РТР Планета", "Росія 24"/"Росія 24" та "Міжнародний телецентр".

"Ці структури використовувалися російським урядом як інструменти для маніпулювання інформацією та поширення дезінформації про вторгнення в Україну, включаючи пропаганду, з метою дестабілізації сусідніх з Росією країн, ЄС та його держав-членів. Згідно з Хартією основних прав, ці заходи не завадять цим ЗМІ та їх співробітникам здійснювати діяльність у ЄС, крім мовлення, наприклад, дослідження та інтерв'ю", – пояснили у Раді ЄС.

Крім того, ЄС розширив список осіб та організацій, на які поширюються обмеження на експорт товарів та технологій подвійного використання. Такі додавання до списку включають як російські, і білоруські організації. Крім того, ЄС розширить список товарів та технологій, які можуть сприяти технологічному розвитку сектора оборони та безпеки Росії. Він включає 80 хімічних речовин, які можуть бути використані для хімічної зброї.

ЄС заборонить надання в Росії бухгалтерських послуг, пов'язаних із PR- та консультаційних послуг, а також хмарних сервісів.

Крім того, Рада ЄС вирішила накласти санкції на додаткових фізичних та юридичних осіб: винних у звірствах російських військ у Бучі та Маріуполі, осіб, які підтримують війну, провідних бізнесменів та членів сімей олігархів та кремлівських чиновників, а також на оборонні та фінансові організації.

Відповідні нормативно-правові акти найближчим часом буде опубліковано в Офіційному журналі ЄС.

Нагадаємо, лідери ЄС на саміті, що проходив 30-31 травня, ухвалили політичне рішення про запровадження нафтового ембарго проти Росії.

Президент Франції Еммануель Макрон повідомив також, що пакет передбачає обмеження для 80 російських олігархів.

За інформацією ЗМІ, до пакету хотіли включити персональні санкції проти патріарха Кирила, але цього не вдалося зробити через позицію Угорщини.


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме