"Підтримати"
Новини
Всі новини

В українських портах Росія заблокувала близько 100 іноземних кораблів

У зв'язку з повномасштабним вторгненням росії в українських портах заблоковано близько 100 кораблів із іноземною реєстрацією та близько 650 іноземних моряків.

Про це радник Міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко поінформував на брифінгу.

Ми втратили взагалі доступ до виходу в море з 24 лютого, тому що під час вторгнення, за планом Росії, їх військові кораблі перекрили повністю виходи з усіх наших портів. І вже є кілька фактів, коли вони топили кораблі з іноземною реєстрацією, які виходили із одеського порту. У нас близько 100 кораблів із іноземною реєстрацією зараз заблоковані в наших портах. Близько 650 моряків-іноземців зараз закрито в Україні, тому що вони не можуть вийти», - уточнив він.

Як повідомляв Укрінформ, 24 лютого російський президент оголосив початок повномасштабного вторгнення в Україну. Російські війська обстрілюють та знищують об'єкти інфраструктури, проводять масовані обстріли житлових районів українських міст та сіл з використанням артилерії, реактивних систем залпового вогню та балістичних ракет.

США, Європейський Союз та інші країни застосовували санкції проти країни-агресора.

Міжнародний суд ООН 16 березня зобов'язав РФ негайно припинити вторгнення в Україну.

Також 18 березня російська влада почала поширювати між своїми судновласниками відомості про нібито «420 українських мін», які «зірвало штормом» з позицій біля Одеси, Очакова та Чорноморська, які нібито дрейфують у західній частині Чорного моря.

Експерти BlackSeaNews вже визначили технічну неможливість визначення, які міни зірвані штормом, як і куди вони були переміщені.

«Тим самим, посилаючись на штормову погоду, агресор фактично визнає факт мінування російським флотом із використанням кримських баз, морських просторів між Босфором та портами України, Румунії та Болгарії. Ці провокації вимагають невідкладного практичного реагування з боку уповноважених структур НАТО та ЄС, особливо за умови, що влада держави-агресора заявила про свій намір вийти з Конвенції ООН з морського права 1982 року», — йдеться у повідомленні.


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини