"Підтримати"
Новини
Всі новини

Крим: тривога, яка переростає у панікуl

«Події, які розвиваються на очах у кримчан, значно переконливіші за те, що їм показує телевізор»

Два тижні тому у тимчасово окупованому Криму різко зросла пропозиція житла, виставленого на продаж. Інформацію про це підтверджували рієлтори захопленого Росією півострова. Тоді ж блогер Роман Рубан опублікував карту, на якій цятками позначив об’єкти нерухомості, виставлені за останні дні на продаж. Значна частина об’єктів знаходяться вздовж усього узбережжя, найпрестижніші та найдорожчі місця.

За даними української розвідки, першими почали «стартувати» працівники ФСБ та їхні родичі. Приводом для їхнього хвилювання став несподіваний провал «блискавичної» спецоперації Путіна. І чим далі, тим більше ці відчуття посилюються: російська армія загрузла на всіх напрямках. І тому російські «парашустисти» в Криму, не лише прислані силовики, а й чиновники та бізнесмени, починають почувати себе все менш комфортно. 

Один з журналістів, добре обізнаних із ситуацією у Криму, уточнює: бажання втекти з півострова – не єдине пояснення активізації продажу нерухомості. Ще один привід збувати активи – значне погіршення економічної ситуації по всій Росії. Заможні росіяни оптимізують свої статки. Кримські активи у скрутні часи для них не є пріоритетними. 

Пряме підтвердження тривожних для Москви процесів дає й окупаційна влада. За даними Головного управління розвідки Міністерства оборони України, Росгвардія отримала наказ обмежити виїзд громадян з півострова. Рух по Кримському мосту в бік РФ нині вже утруднений, як і рух паромною переправою та авіасполучення з Росією. 

Голова Меджлісу визнає, що великий страх війни притаманний усім верства населення Криму: і прихильникам Росії, і тим, хто за вісім років розчарувався в РФ, і тим, хто залишається відданим Українській державі.

«Віддані Україні очікують, що завершенням гарячої фази війни буде звільнення Криму. Багато з тих, хто зі мною зв’язуються, про це говорять. Коли на материковій Україні відбуваються інтерв’ю президента чи якихось впливових політиків, і люди вбачають у певних заявах небезпеку, вони звертаються до мене і питають, чи не залишить Україна Крим Росії» 

Рефат Чубаров також констатує: останні події, які можна реально бачити, значно переконливіші за промивання мізків пропагандистами з телевізора. За його словами, на відміну від інших територій РФ в окупованому Криму дуже помітні наслідки «спецоперації»: усі поранені і вбиті з південного фронту (з Херсонської, Миколаївської, Запорізької областей), переміщуються через півострів.

«У Джанкойському районі кілька шкіл переобладнали на шпиталі, потім вже поранених переміщують на територію РФ, виходячи з тяжкості поранень. На перших етапах тіла солдат відправляли до сучасного крематорію під Сімферополем у селищі Гвардійське, там постійно була черга, завозили тіла на спецтранспорті. Зараз я чую, що військове командування потроху змушене відкривати завісу, і тіла переміщують на територію РФ», – розказує Чубаров. 

Нині у жителів Криму два найбільші страхи. Перший: у якийсь момент вони можуть самі опиняться під прицілом ракет. Другий: молодих чоловіків забирають до російської армії – щоб воювати з материковою Україною. 

Свою справу роблять і санкції. В окупованому Криму, як і по всій Росії, у магазинах спорожнілі полиці та різке зростання цін. 

За матеріалами glavcom.ua


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини