"Підтримати"
Новини
Всі новини

Угорщина не допомагатиме Україні. В чому причина?

Росія досі має союзників у Європі та серед них – Будапешт. Чому Угорщина не бажає нам допомагати?
Є як мінімум три фактори, що впливають на позицію Угорщини щодо України та РФ

Наступні парламентські вибори, які Віктор Орбан дуже хоче виграти, і на яких він уперше може реально програти. Проти нього опозиція виставила такого ж консерватора, тільки молодше.
Газове питання, що є ключовим у політичному порядку денному партії Орбана і для п.1.
Ідеологічне позиціонування правлячої партії з урахуванням рівновіддаленості від основних центрів впливу у країнах – навіть Євросоюзу. При цьому великий вплив на позицію Будапешта має позиція Берліна.
У своїй передвиборчій агітації Віктор Орбан використовує війну в Україні у двох іпостасях: як відтворення умовного «1956 року» та як «жах, який нас не повинен торкнутися».

Тобто, з одного боку, він засуджує Росію. Але з іншого боку, він грає на почуттях консервативного електорату, лякаючи його війною і пояснюючи, чому Будапешт неспроможна займати певну позицію чи втягуватися у війну.

При цьому Угорщина справді зробила багато для прийому біженців. З огляду на позицію правлячої партії щодо міграції, це був широкий та незвичайний жест для Орбана. Однак питання, пов'язані з безпосередньою військовою допомогою Україні, жорстко їм припиняються.

Встигнувши домовитися з РФ про постачання газу за нормальними цінами у жовтні 2021 року, Орбан хоче, щоб так залишалося й надалі, бо це впливає на добробут домогосподарств та настрої його електорату перед виборами у квітні. Більшість імпортного газу в Угорщині – це російський.

Крім того, Орбан дуже довго вибудовував квазі-автономістську від ЄС і НАТО політику, в якій Будапешт завжди мав свою думку, іноді – спільну з іншими країнами «Вишеградської четвірки», часто на противагу ліберальним силам на Заході.

Те, що відбувається зараз, загрожує зламати цю ідилію, побудовану Орбаном. Він не хоче посилення тих груп впливу, які борються за посилення ролі наднаціональних структур, особливо коли йдеться про питання війни та миру.

Таким чином, не можна назвати позицію Угорщини проросійською, оскільки це буде надмірним спрощенням. Проте не можна її назвати і «антиросійською», оскільки жодних додаткових різких кроків щодо Москви Будапешт не робить.

І слід сказати, що його прагматична позиція працює. Виборцям вона подобається, і рейтинги партії "Фідес" зростають. Вони на 2% випереджають опозицію.

І останнє.

Відмова Угорщини підтримувати ембарго на імпорт російських газу та нафти, а також на запровадження миротворців НАТО в Україну – це не лише позиція Будапешта та більше нікого. Не варто дурити.

Тут угорці висловлювали позицію цілої групи країн, яка також не бажає/не може ні відмовитися від російських енергоносіїв, ні втягуватися у війну з РФ. Це і Німеччина, і Нідерланди, і Австрія, і Італія, і ще низка держав, які про це не говорили.

За матеріалами glavcom.ua


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини