"Підтримати"
Новини
Всі новини

Де працює Starlink від Ілона Маска?

Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр отримав два термінали для роботи супутникового інтернету Starlink від компанії Ілона Маска SpaceX.

Фахівці медзакладу під’єднали пристрої до локальної мережі лікарні, поширивши дію на увесь заклад. Обладнання вже протестували – максимальна швидкість досягає до 150 Мбіт/с.

Перший термінал дитячій лікарні у Львові передало МОЗ України у взаємодії з Міністерством цифрової трансформації. Трохи згодом дитячий медичний заклад отримав ще один пристрій від St. Jude Children’s Research Hospital із США, який від початку війни активно допомагає евакуйовувати дітей на лікування за кордон.

Нове сучасне обладнання використовуватимуть під час відключення або проблемах з основою мережею. Термінал здатний роздавати якісний Wi-Fi на десятки пристроїв.

Як повідомляв Львівський портал, мільярдер Ілон Маск підтримав Україну у боротьбі з російськими загарбниками і надав доступ до супутникового інтернету Starlink.

За словами керівника розвитку електронних послуг Мінцифри Мстислава Баніка, зараз термінали Starlink працюють для потреб держсектора, медиків і ЗМІ.

Станції Starlink компанії Ілона Маска Space X продовжують надходити в Україну певними партіями. Однак поки що супутниковий інтернет з’явиться не в усіх точках України. Зараз його розміщують лише там, де це необхідно, наприклад, у зоні бойових дій. Про це розповів керівник розвитку електронних послуг Міністерства цифрової трансформації Мстислав Банік.

Банік додав, що зараз термінали Starlink встановлюють у місцях, де було зруйновано інфраструктуру провайдерів у ході військових дій. Конкретні локації що не розкривають із погляду безпеки.

Для кого працює інтернет від Ілона Маска

  • Для державного сектору.
  • Для медиків.
  • Іноді – для засобів масової інформації.

“Відповідно, там, де точно потрібно мати безперебійний доступ до інтернету, де це важливо”, — сказав Банік.

Крім того, Мстислав Банік не виключає, що в майбутньому кількість терміналів Starlink в Україні може збільшитись, що збільшить зону покриття, охопивши всю територію країни.

На запитання про те, чи є якесь співвідношення старих і нових моделей терміналів, які прибули в Україну, Банік відповів, що найперша партія була за попередніми версіями. Однак він додав, що станції прибули протягом кількох днів.

“Перша партія була попередньою версією, але її доставили за кілька днів. Коли доставляють StarLink, не час перебирати версії, коли можна почати одразу користуватися тими перевагами, які він надає”, — заявив він.

За матеріалами vsviti.com.ua


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме