"Підтримати"
Новини
Всі новини

Інформаційна війна: Що треба робити, щоб уберегтися від фейків та маніпуляцій

Світлана Чернухіна - з Маріуполя, що зазнає нещадного бомбардування та знищення. Часто немає світла, води та умов життя. Але люди не здаються. Зараз Світлана у безпеці, але її робота – важлива.

Дуже важливо – правильно читати пости та коментарі у соцмережах, та у ворожих ЗМІ. Треба відрізняти пропаганду, фейки та заплановану брехню та вміти на них відповідати.

Мені 35, і останні 10 років я так чи інакше працюю із соцмережами та ЗМІ - основна моя діяльність - маркетолог. Добре розумію, як працюють алгоритми з розповсюдження фейків, чому люди репостять та який контент «заходить» тій чи іншій аудиторії.
Але іноді сама ведуся на ці маніпуляції. Останні днів п‘ять, коли я заходила до соцмереж, бачила величезну кількість брехні та штучно створених постів -маніпуляцій. Іноді починала писати прокльони або послання до воєнних кораблів, та в якийсь момент бралася за розум і стирала написане. Чому? Бо…

  • Відповідь на пост додає йому «балів». Алгоритми соцмереж вважають контент цікавим (раз його коментують) та показують цей допис більшій кількості людей.
  • Водночас коментарі під цим дописом будуть у «згорнутому» вигляді, та щоб їх побачити треба не просто «гортати стрічку», а бути зацікавленим побачити коментар. Це зробить лише 10%користувачів, які побачили пост.

Робимо висновок, що коментуючи дописи з фейками та маячнею, ми допомагаємо це розповсюджувати.

Що робити?

  1. Не піддавайтеся на маніпуляції. МОВЧКИ надсилайте скарги на такі пости. Скарги не гарантують бан, але суттєво знижають рейтинг як самого допису, так і автора.
  2. Пишіть коментарі під постами «своїх», репостіть їх.
  3. Пишіть свої пости, дуже ретельно враховуючи ризики від кожного слова та фото. Не зливайте важливу інфу ворогам.

Використовуйте гештеги на іноземних мовах, давайте інтерв‘ю іноземним журналістам. Переконати «руzьких» нам не вдасться, а ось вплинути на суспільство інших країн треба, бо саме їх політики приймають рішення щодо допомоги Україні.

І наостанок - кидатися гівном - тільки руки забруднити. Мисліть стратегічно, кидайте гранати.

Обійняла.

Світлана Чернухіна 


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме