"Підтримати"
Новини
Всі новини

Пішов із життя дисидент з Донбасу - Герой України Іван Дзюба

Сьогодні вночі Україна втратила не лише своїх захисників на передовій, де загинули два українські воїни, а й одного з найпослідовніших борців за свободу нашої країни.

У вівторок, 22 лютого, уві сні помер літературознавець, дисидент, Герой України Іван Дзюба. Про це повідомив літературознавець, політичний та громадський діяч Микола Жулинський.

«Сьогодні вранці уві сні на 91 році життя пішла за межі цього земного світу унікальна людина Іван Дзюба. Одне ім'я вже багато каже. Багато – бо це один із лідерів національного, духовного відродження другої половини ХХ та початку ХХІ століття. Насамперед, Іван Дзюба – це інтелектуальний провідник та представник українського «шістдесятництва». І я сьогодні не можу не згадати слова Ліни Костенко, яка сказала, що Іван Дзюба – це людина, яка завжди мала мужність говорити правду», – зазначив Жулинський.

За його словами, Дзюба, незважаючи на проблеми зі здоров'ям, продовжував працювати та стежити за літературним процесом та суспільно-політичним життям в Україні.

Читайте також: Апеляційний суд відмовив Медведчуку у вимогі заборонити книгу про Стуса

Іван Дзюба народився 26 липня 1931 року у селі Миколаївка Донецької області. У 1973 році Дзюба був засуджений до п'яти років ув'язнення та п'яти років посилання за свою працю «Інтернаціоналізм або русифікація». Згодом був помилуваний.

З листопада 1992 року до серпня 1994 року Дзюба обіймав посаду міністра культури України. Також він був головою Комітету Національної премії України імені Тараса Шевченка.

Іван Дзюба є автором десятків публікацій та книг, зокрема, про Тараса Шевченка, дослідження про культуру та політику. Серед останніх робіт – книга "Чорний романтик: Сергій Жадан".

Джерело: DT.UA

            Радіо Свобода


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини