"Підтримати"
Новини
Всі новини

Ціни зросли на 40%, а доходи українців тільки на 3%

Ціни зросли на 40%, а доходи українців тільки на 3%

В Україні ціни сільськогосподарських товаровиробників на реалізацію в середньому за 2021 рік зросли на 40%. Про це повідомив голова ради Національного банку України Богдан Данилишин на своїй сторінці у Facebook.

“Зростання світових цін на окремі сировинні сільськогосподарські товари вплинуло на вартість продуктів харчування в споживчому кошику українців. Зокрема, вартість цукру за рік зросла на 28%, соняшникової олії – 39%, яєць – 19%, хліба – 19%. Ціни реалізації сільськогосподарських товаровиробників у середньому за 2021 рік зросли на 40%”, – написав Данилишин.
Водночас він звернув увагу, що економічне відновлення відбувається в Україні дуже повільно, і за підсумками року зростання ВВП становитиме лише 3,2%, що нижче, ніж у сусідніх країнах Східної Європи. Поряд із тим річна інфляція в нашій країні становить 10%, при тому що доходи українців зросли всього на 3%.
Нагадаємо, що за 2021 рік ціни в Україні зросли на 10%. Найбільше здорожчали газ, електроенергія та харчові продукти.
Крім того, за підсумками листопада заборгованість населення України за комунальні послуги зросла на 7,1 мільярда гривень і досягла 72,7 мільярда гривень.
До того ж з жовтня 2020 року по жовтень 2021 року в Україні подорожчали всі види алкогольної та тютюнової продукції.
Як відомо, за даними Державної служби статистики, в Україні значно подорожчали курятина, рис, цукор, молоко, гречка та свинина. Однак, на думку експертів, у найближчі кілька місяців зростання цін може вповільнитися.
Prm.ua


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини