"Підтримати"
Новини
Всі новини

На планеті голодує 40% людей, й людство із викликом не справляється

Приблизно 3 млрд осіб — близько 40% всього населення Землі — не може дозволити собі здорове харчування. Про це заявив в п’ятницю генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш у відеозверненні з нагоди Всесвітнього дня продовольства, передає УНН.

“Сьогодні 40% людства не може дозволити собі здорове харчування. Це 3 млрд осіб, — сказав він. — Зростає голод, росте кількість тих, хто недоїдає, а також страждають на ожиріння”.
Гутерріш зазначив, що в результаті пандемії коронавірусу і викликаних нею проблем в економіці ситуація серйозно погіршилася — брак їжі зараз відчувають близько 140 млн осіб. “Водночас ті способи, за допомогою яких ми вирощуємо, споживаємо і утилізуємо продовольство, важким тягарем лягають на нашу планету. Вони створюють безпрецедентний вантаж для наших ресурсів, клімату і навколишнього середовища, а також обходяться нам в трильйони доларів”, — додав генеральний секретар ООН.
* * *
Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш закликав добиватися реформування продовольчих систем.
"Ми всі можемо змінити свій підхід до споживання продовольства і зробити вибір на користь більш здорових рішень - як для себе, так і для нашої планети. Наші продовольчі системи небезнадійні", - Глава ООН нагадав, що минулого місяця відбувся Саміт ООН з продовольчих систем, за підсумками якого держави пообіцяли створити нові екологічно безпечні продовольчі системи і зробити здорове харчування доступнішим.
За даними Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО), в агросекторі працює понад 1 млрд людей по всьому світу - більше, ніж у будь-який іншій економічній галузі.
На сьогодні майже 40% світового населення - 3 млрд осіб - не можуть дозволити собі здоровий раціон харчування. 2 млрд мають надлишкову вагу або ожиріння. А 462 млн осіб виснажені. Пандемія COVID-19 завдала серйозної шкоди світовій економіці і ще більшою мірою оголила неефективність і ненадійність існуючих продовольчих систем - додатково 140 млн осіб стикнулися з нестачею харчових продуктів.
У найближчі 30 років населення планети збільшиться на 2 млрд осіб. Для того, щоб продовольства вистачило на всіх жителів планети, недостатньо просто збільшити обсяги його виробництва - необхідно вирішувати й інші найважливіші завдання, такі як зниження рівня бідності, збереження біорізноманіття та пом'якшення наслідків зміни клімату, а також залучати до цього молодих людей.
Раніше науковці з США, Канади та Данії переглянули причини масового ожиріння. За їхніми даними, люди товстіють через порушення обміну речовин, викликаного продуктами з високим глікемічним індексом.


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини