"Підтримати"
Новини
Всі новини

У Фінляндії запущено найбільший ядерний реактор в Європі

У Фінляндії запущено найбільший ядерний реактор в Європі

У Фінляндії запустили найбільший ядерний реактор в Європі Olkiluoto 3. Виробництво електроенергії планується розпочати у січні з 30%. Повноцінно АЕС почне працювати з червня. 

Проект реалізувала компанія Teollisuuden Voima. Відповідний дозвіл від Центру радіаційної та ядерної безпеки STUK було отримано тиждень тому.
Згідно з документом, умови для проведення випробувань із досягненням початкової критичності та випробувань у режимі малої потужності виконані, а пусконалагоджувальні роботи пройшли успішно. Станція працює за планом.
Як зазначено, виробництво електроенергії новим реактором планується розпочати наприкінці січня - після підключення до національної мережі - з 30%. Протягом пробного періоду (близько шести місяців) використовуватиметься різна потужність. Повноцінно АЕС почне працювати з червня. Її новий реактор вироблятиме близько 15% усієї електроенергії у Фінляндії.
У Teollisuuden Voima наголосили, що останній запуск атомної електростанції в країні відбувся понад 40 років тому, а в Європі - близько 15 років тому.
Як повідомлялося, Франція вперше за кілька десятиліть відновлює програму будівництва атомних реакторів, щоб зменшити залежність від імпортних енергоносіїв.
Yle.fi


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини