"Підтримати"
Новини
Всі новини

Звичайна кориця посилить користь кави

Кава вважається одним з найпопулярніших напоїв у світі. Багато хто саме з неї вважає за краще починати свій день, але мало хто знає, як отримати максимум переваг від цього чудового напою. Якщо звикли вживати дійсно якісну каву, лікарі-дієтологи рекомендують додати до неї одну спецію, яка не тільки смачна, але й корисна. Йдеться про звичайну корицю. Які ж бонуси для здоров'я вона може дати, пишуть Вікна. 

Знижує холестерин і цукор

Дослідження, опубліковане в Diabetes Care, показало, що серед групи з 60 дорослих з діабетом 2 типу, які вживали корицю, рівень холестерину ЛПНЩ впав на цілих 27%, а загального холестерину на - 26%. Те ж дослідження показало, що пацієнти, які брали добавки з корицею, знизили середній рівень глюкози натще на цілих 29%. При цьому раніше вчені вже довели, що регулярне вживання кави також знижує ймовірність розвитку діабету 2 типу.

Знижує кров'яний тиск

Дослідження 2013 року, опубліковане в журналі Nutrition, показало, що короткочасне вживання кориці було пов'язано зі значним зниженням систолічного і діастолічного артеріального тиску.

Протираковий потенціал

Багато досліджень показали, що кориця - дуже потужне доповнення до раціону, коли справа стосується зниження ризику раку. Зокрема, вчені з Національного інституту раку Чіттаранджана виявили, що кориця має протизапальні та індукуючі апоптоз властивості, які допомагають вбивати злоякісні клітини в товстій кишці. При цьому раніше дослідники довели, що кава також знижує ризик розвитку раку печінки і колоректального раку. Наукова праця, опублікована в журналі Science Heritage Journal, показала, що кориця також допомагає боротися з раком грудей, легенів і лейкемією.

Зниження ризику проблем з серцем

А в недавньому дослідженні, опублікованому в журналі Clinical Nutrition ESPEN, вчені з Греції та Алжиру відзначили, що регулярне споживання кави пов'язане зі зниженням ризику проблем з серцем. У центрі уваги дослідників була розчинна кава.
Вчені проаналізували дані про здоров'я 1041 учасника у віці від 39 до 67 років, з яких 30% зазвичай вживали саме таку каву. В результаті було виявлено, що споживання розчинної кави пов'язане з еластичністю сонної артерії, яка служить маркером здоров'я серцево-судинної системи.
"Ці сприятливі асоціації припускають потенційний патофізіологічний зв'язок між звичним споживанням кави і більш низькою частотою серцево-судинних захворювань", - відзначили дослідники. При цьому вони підкреслили, що взаємозв'язок був найбільш вираженим у людей, які пили розчинну каву в помірних кількостях.


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини