"Підтримати"
Новини
Всі новини

У Таджикистані перейменували одну з найвищих вершин Паміру

У Таджикистані перейменовані два піки, розташованих на гірському хребті Академії наук на західному Памірі. Пік Корженевської перейменований на пік «Озоді», а пік «Озоді» - на «Сангталак», передає інформаційне агентство «Ховар».

Пік Корженевської (тепер пік «Озоді») - гора висотою 7105 метрів, розташована в північній частині хребта Академії Наук, в 13 км на північ від піку Ісмоїла Сомоні. Він є одним з 5 семитисячників колишнього СРСР.

Пік «Озоді» ( «Свобода») був так названий в 2009 році: до цього пік заввишки 6230 метрів був безіменним. Тепер він буде носити назву «Сангталак».

Раніше, в 1999 році, постановою уряду Республіки Таджикистан найвища вершина колишнього СРСР - пік Комунізму (7495 метрів) була перейменована в пік Ісмоїла Сомоні. Перейменування було приурочене до урочистостей на честь 100-річного ювілею Держави Саманидів і його засновника еміра Ісмоїла Сомоні.

У 2006 році колишній пік Леніна (7134 метрів над рівнем моря) був названий піком Незалежності Таджикистану, пік Революції (6940 метрів) - піком Абуалі ібн Сіно та безіменний пік заввишки 6910 метрів - піком Абуабдулло Рудакі.

Пік Євгенії Корженевськой є одним з чотирьох семитисячників колишнього СРСР, розташований він в північній частині хребта Академії наук, в 13-ти кілометрах від піку Комунізму (Сомоні). Пік був відкритий російським вченим, географом М. Корженевським 23 серпня 1910 року і був названий на честь дружини дослідника - Євгенії Корженевської. З 1927 року назва піку Корженевської офіційно з'явилося на географічних картах.

Поки що невідома реакція альпіністської спільноти на перейменування.


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини