"Підтримати"
Новини
Всі новини

Сьогодні, 17 лютого, у Європі відзначають Міжнародний День кота

Історія цього свята почалася ще у 1990 році, коли італійська журналістка Клаудія Анджелетті в журналі “Tuttogatto” запропонувала читачам відзначати день кота. Оскільки в країні велика кількість бездомних котів, на таку пропозицію відгукнулися передусім люди, які займаються допомогою тваринам. Отже, таку позицію підтримало широке коло осіб. Тепер, щорічно у цей день в різних містах Італії проводять різноманітні благодійні акції на користь котів. Про це пише УНН.

Чому Міжнародний день кота припадає саме на 17 лютого:

Колега Клаудії, Оріела Дель Кол, запропонувала відзначати цей день 17 лютого, аргументуючи це наступним:

Число 17 віддавна в Італії вважається нещасливим, а в часи інквізиції, винищували чорних котів, оскільки вважали їх помічниками злих духів.

Щодо місяця, лютий — це зодіакальний місяць Водолія, а отже вільних і незалежних, що характерно для котів. Також в Італійській культурі лютий називають “місяцем котів та відьом”, пов’язуючи цих тварин із магією.

Оріела також додала, що число 17 можна розшифрувати як “1 життя 7 разів”.

Проте це не єдина дата, коли відзначають аналогічну подію. 8 серпня також ввійшло в історію, як Міжнародний день кота. Фонд захисту тварин у Великій Британії започаткував це свято ще у 2002 році.

Цікаві факти про котів:

* Статистика показала, що близько 70% свого життя коти сплять.
* Нирки котів добре фільтрують сіль, тому ці тварини можуть пити морську воду.
* Потові залози в котів знаходяться лише на подушечках лап.
* У власників котів на 30% знижується ймовірність інфаркту або інсульту.
* Коли у єгиптян помирав домашній кіт, вони збривали собі брови в знак трауру.

* * *

Додамо, що УНН багато писав про приватний притулок “Бест Френдс” у Макарівському районі Київської області. Зокрема неодноразово приділяли увагу ситуації довкола дороги до притулку, яку знищила сільгосптехніка, аграрного підприємства, яке орендує землі довкола.

УНН дізнався, що на даний момент у притулку мешкає 350 котиків і будь-кого з них можна забрати до дому, подарувавши хвостикові любов та турботу.
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини