"Підтримати"
Новини
Всі новини

В Україні будуть свої Шерлоки Холмси: ВР прийняла закон про приватних детективів

Верховна Рада прийняла за основу законопроект № 3010 про приватну детективну діяльність. Відповідне рішення підтримало 334 народних депутати, передає УНН.

“Прийняття цього закону дозволить легалізувати детективну діяльність, яка фактично здійснюється, визнана суспільством та має попит; встановити форми і способи контролю за її впровадженням, та значно збільшити можливості громадян”, — сказав під час представлення законопроекту у Раді нардеп від “Слуги народу” Микола Галушко.

З його слів, в Україні на сьогодні приватна детективна діяльність досі не визнана. Водночас, зараз по Україні діє понад 2 тис. приватних детективів та детективних агентств.

Згідно з пояснювальною запискою, метою документу є законодавче врегулювання здійснення приватної детективної діяльності як одного з шляхів забезпечення конституційних гарантій людини та громадянина, суб’єктів господарювання приватного права на захист своїх законних прав та інтересів.

Законопроект складається з 22 статей, що об’єднані у 5 розділів, які, окрім загальних, прикінцевих та перехідних положень, визначають та регламентують:

* сферу приватної детективної діяльності, у тому числі види детективних послуг та суб’єктів їх провадження (надання);
* кваліфікаційні вимоги до приватних детективів;
* основні права та обов’язки суб’єктів приватної детективної діяльності, у тому числі правові механізми захисту інтересів замовників детективних послуг;
* обов’язки суб’єкта приватної детективної діяльності з обліку наданих детективних послуг, зберігання конфіденційної інформації, захисту персональних даних, отриманих у процесі надання детективних послуг;
* організація державного та громадського контролю за приватною детективною діяльністю.
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини