"Підтримати"
Новини
Всі новини

ЄС має намір ввести паспорти вакцинації офіційно схваленими препаратами

Україна не планує запроваджувати паспорти вакцинації, має намір обмежитися довідкою, а ось в ЄС, навпаки, введуть паспорти. Поки невідомо, чи зможуть українці зі своїми довідками в'їхати в Євросоюз. Та й взагалі невідомо, як це позначиться на свободі пересування в світі.

19 березня Єврокомісія визначилася з тим, як буде виглядати паспорт вакцинації, а також що він повинен буде містити. Видаватися паспорт буде в трьох випадках: якщо людина отримала дві дози вакцини, при негативному результаті тесту на COVID-19 (ПЛР або експрес) або якщо він перехворів коронавірус, повідомляється на сайті комісії.

У Єврокомісії наголосили, що держави-члени ЄС, як і раніше зможуть самі визначати послаблення карантинних обмежень для туристів з інших країн, але після введення паспортів вакцинації їм доведеться надавати такі ж послаблення тим, хто отримає такий паспорт.

Також в комісії відзначили, що видача паспортів не повинна обмежувати право людей на свободу пересування або сприйматися як заклик до примусової вакцинації, а замість цього повинна стати прикладом для введення єдиних світових стандартів з цього питання. Форма і зміст паспортів:

  • Паперова або електронна форма з обов'язковим застосуванням QR-коду в обох випадках.
  • Паспорт буде видаватися мовою країни, яка його видала, а також дублюватися англійською.
  • У ньому обов'язково буде вказуватися дата народження і видачі, тип і дата проведення вакцинації/тестування або дата одужання, а також ідентифікатор самого паспорта.
  • Документ буде дійсний в усіх країнах-членах ЄС, а також на території Ісландії, Ліхтенштейну, Норвегії та Швейцарії.

Паспорт вакцинації стане тимчасовим заходом - до моменту, поки ситуація з пандемією коронавируса в світі не покращиться. При цьому Єврокомісія поки не визначила період, протягом якого такі паспорти будуть дійсні. Також в дещо підвішеному стані залишається питання про те, якими саме вакцинами треба вакцинуватися, щоб отримати паспорт вакцинації. Поки що в ЄС зупинилися на можливості використання тих вакцин, які офіційно були схвалені Євросоюзом - таким чином, щоб потрапити в Європу, вакцинуватися доведеться препаратом з цього списку.

На сьогоднішній день європейський регулятор схвалив до застосування чотири вакцини: Pfizer, Moderna, AstraZeneca Johnson & Johnson. У січні 2021 року в ЄС заявили, що вважають паспорта вакцинації медичною необхідністю - в ВООЗ таку ідею не схвалили.

Джерело: LIGA.net


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини