"Підтримати"
Новини
Всі новини

Буде розроблена урядова стратегія щодо розвитку Донбасу

Україна має розробити спеціальний режим інвестиційної та підприємницької діяльності на Донбасі, який почне функціонувати не пізніше 1 січня 2022 року. Про це повідомив віце-прем'єр-міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков під час обговорення проекту НЕК-2030, додавши, що у межах стратегії для Донбасу передбачається низка заходів, зокрема, щодо транспортного сполучення.

Зі слів віце-прем’єр-міністра, на сьогодні є 4 шляхи, як залучити фінансування для відновлення економічного життя в регіоні — це фінансування з Державного бюджету, донорська допомога, отримання нових позик і кредитів, або це створення привабливого клімату для інвестицій.

“Ми впевнені, що не відкидаючи жодного з перших трьох, ми все одно маємо рухатись по четвертому варіанту — через створення інвестиційної привабливості на цих територіях. Це можливо лише через створення там спеціальних режимів, саме для інвестиційної діяльності та ведення бізнесу”, — зазначив Резніков.

Він нагадав, що на сьогодні це є державною політикою, адже наприкінці минулого року урядом була затверджена концепція економічного розвитку Донецької та Луганської областей.

“Наші подальші кроки наступні: зараз робочі групи, у яких залучені вже сотні фахівців, разом з нашими міжнародними партнерами розробляють стратегію економічного розвитку Донецької і Луганської областей з чіткими показниками, моніторингом та цілями. Ми маємо затвердити план, і протягом 6 місяців на виконання затвердженої урядом концепції створити наступний продукт, а саме низку законопроектів, які мають бути внесення в парламент для їх підтримки. По-суті, ми маємо отримати цей спеціальний режим інвестиційної та підприємницької діяльності, який почне функціонувати, я маю надію, не пізніше 1 січня 2022 року”, — розповів віце-прем’єр.

“Про що ми говоримо, коли бачимо стратегію до 2030 року, що це означає на тих територіях: як мінімум, через три роки буде побудована нова залізниця у Луганській області, через 5 років буде повністю ревіталізовано систему водопостачання у Донецької області та мешканці будуть мати доступ до чистої питної води, буде створено систему зрошування, європейські країни переведуть виробництво зі сходу Євразійського континенту на схід України”, — повідомив він.

Окрім того, зазначив Резніков, це означає, що через два роки буде створено повноцінний агрокластер, поновлено авіасполучення, будуть діяти десятки індустріальних парків, у вишах та профтехах буде впроваджено дуальну освіту, у кожного ОТГ та міста буде розроблено і впроваджено свій стратегічний план розвитку територій.

“Як довго буде працювати цей спеціальний режим підприємницької діяльності у Донецькій і Луганській областях? Звісно, ми маємо вказати ці терміни. Але я впевнений, що він перестане бути спеціальним, тому що ми доведемо, що цей експеримент може бути застосований як основна модель до всієї України, і вся країна буде такою”, — додав урядовець.

Що було раніше

23 грудня 2020 року Кабінет міністрів підтримав концепцію економічного розвитку Донецької і Луганської областей.

Йдеться саме про підконтрольну уряду територію України. За оцінкою різних експертів, на відновлення цієї території знадобиться близько 20 млрд доларів.

Підхід у цій концепції базується на створенні можливостей і стимулів для інвестицій, а саме — визначення території і класу пріоритетного розвитку, запровадження додаткових стимулів у вигляді спрямування частини прибутку підприємств на реінвестування у власний розвиток, поширення стандартів міжнародних комерційних арбітражів, страхування військовополітичних ризиків, розвиток інфраструктури тощо.Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини