"Підтримати"
Новини
Всі новини

Посольство Австралії в Україні: розширяємо співробітництво у космічній сфері

Розширення співробітництва між Україною та Австралією у космічній сфері - важливий крок розвитку високих технологій. Про це пишуть на сайті посольства Австралії в Україні.

Важливим кроком у напрямку розширення співробітництва між Україною та Австралією у космічній галузі стало укладення 18 січня 2021 року Меморандуму про взаєморозуміння між Державним космічним агентством України (ДКА) та австралійською приватною компанією, яка спеціалізується на космічних розробках «Cosmovision Global Corporation PTY LTD».

Меморандумом передбачено започаткування співпраці між ДКА та австралійською компанією з метою запуску з космодрому в Кейп-Йорк (штат Квінсленд, Австралія) українських ракетоносіїв серії «Зеніт-Австралія» для забезпечення виведення на орбіту державних та комерційних космічних апаратів виробництва України, Австралії, а також інших країн.

Йдеться про носіїв серії "Зеніт-Австралія", повідомили в посольстві.

Космодром пропонується побудувати неподалік від містечка Вейп на півострові Кейп-Йорк; це досить віддалене від цивілізації місце на півночі країни, і воно найближче до екватора в Австралії, що зручно для орбітальних пусків. Зараз компанія намагається отримати дозвіл влади на початок будівництва, на яке відводить до двох років.

Перші пуски CosmoVision сподівається здійснити в 2023-2024 році, розраховує на чотири-п'ять щорічних місій. Опрацьовані проекти як повітряного, так і наземного стартів.

Гендиректор CosmoVision - бізнесмен Ілля Осадчук, що проживає в Сіднеї з 1997 року; виконавчий директор - Андрій Жалко-Титаренко, екс-глава Держкосмосу України (1994-1995), зараз проживає у Канаді.Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме